تاریخ انتشار : یکشنبه 05 فروردین 1397 - ساعت : 12:52

کد مطلب: 234559 چاپ به اشتراگ گذاشتن

اولین واکنش اوباما به احتملا مذاکره آمریکا با کره شمالی

مازندمجلس: رئیس‌جمهور سابق آمریکا تأکید کرد که منزوی کردن کره شمالی موجب می شود که اهرم نفوذ کمتری در مذاکرات در خصوص برنامه اتمی این کشور موجود باشد.

مازندمجلس: «باراک اوباما» رئیس‌جمهور سابق آمریکا روز یکشنبه (امروز) در یک سالن پرجمعیت در «توکیو» تأکید کرد که مذاکره با کره شمالی در خصوص برنامه تسلیحات اتمی آنها، دشوار است و بخشی از آن به این دلیل است که منزوی کردن این کشور، اهرم‌های احتمالی همچون تحریم‌های تجاری و مسافرتی علیه پیونگ‌یانگ را به حداقل می رساند.
به گزارش نامه نیوز خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش کرد، وی اینگونه توضیح داد: «کره شمالی نمونه کشوری است که بسیار دور از هنجارهای بین‌المللی و بسیار با باقی جهان در قطع رابطه است».
رئیس‌جمهور سابق آمریکا بر تلاش‌ها برای وادار کردن کره شمالی برای کنار گذاشتن تسلیحات هسته‌ای را دشوار خواند اما ادامه داد که کشورها از جمله چین و کره جنوبی و ژاپن  با همکاری یکدیگر می‌توانند فشارها به کره شمالی را افزایش دهند و همکاری گروهی بهتر از همکاری اقدامات یکجانبه هر کشور است.
اوباما در ادامه افزود که تلاش‌های گذشته آمریکا در خصوص برنامه هسته‌ای ایران، موفق‌تر عمل می‌کرد زیرا اهرم بیشتری موجود بود اما تجارت و مراودات اندکی با کره شمالی وجود دارد و چندان نمی توان از  این قضیه بهره برد.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #شمالی #آمریکا #اوباما #همکاری #بسیار #ادامه #گزارش #هسته‌ای #تسلیحات #مذاکره #رئیس‌جمهور #برنامه #دشوار

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : اولین واکنش اوباما به احتملا مذاکره آمریکا با کره شمالی


X https://sport45.site/