تاریخ انتشار : یکشنبه 05 فروردین 1397 - ساعت : 17:39

کد مطلب: 234584 چاپ به اشتراگ گذاشتن

توضیحات وزیر جنگ پیشین رژیم صهیونیستی درباره تلاش بولتون برای حمله اسرائیل به ایران

مازندمجلس: وزیر جنگ پیشین رژیم صهیونیستی گفت که مشاور امنیت ملی جدید آمریکا در گذشته تلاش کرده بود وی را برای حمله به ایران متقاعد کند.

مازندمجلس: به گزارش نامه نیوز و به نوشته روزنامه هاآرتص، شاول موفاز وزیر جنگ پیشین رژیم صهیونیستی روز یکشنبه (امروز) که در کنفرانسی که به میزبانی یدیعوت آحارانوت برگزار شده بود، با اشاره به انتصاب جان بولتون به عنوان مشاور امنیت ملی آمریکا، گفت که وی را از زمان فعالیتش در سمت نماینده آمریکا در سازمان ملل می‌شناخته است.
موفاز در ادامه گفت که بولتون در آن زمان تلاش کرده بود وی را برای حمله به ایران متقاعد کند.
وی که در سال‌های 2002 تا 2006 وزیر جنگ رژیم صهیونیستی بوده است با تکرار ادعاهای بی‌اساس و واهی مقامات صهیونیستی مبنی بر حضور نظامی ایران در سوریه، ایران را یک تهدید علیه امنیت اسرائیل خواند.
وی گفت: تهدید ایران برای امنیت اسرائیل بسیار مهم است. ایران در حال حاضر در مرزهای اسرائیل، در سوریه و لبنان حضور دارد. اگر ایران به تسلیحات هسته‌ای دست یابد نمی‌توان وعده آینده را به کودکان اسرائیل داد.
به نوشته هاآرتص، جان بولتون به دلیل مخالفت‌های سرسختانه‌اش با توافق هسته‌ای با ایران شناخته شده است و دوست نزدیک اسرائیل به شمار می‌آید به همین دلیل از زمان انتخاب وی به عنوان مشاور امنیت ملی آمریکا نگرانی‌ها درباره آینده توافق هسته‌ای ایران و قدرت‌های جهانی که در 2015 حاصل شد، افزایش یافته است.
مایکل اورن سفیر پیشین رژیم صهیونیستی در آمریکا در این باره، گفت: انتصاب بولتون این پیام روشن را به ایران می‌فرستد که روزهای توافق هسته‌ای رو به پایان است. بولتون به عنوان شخصی که از این توافق متنفر است شناخته می‌شود.
بنابراین گزارش، علاوه بر موفاز، موشه یعالون دیگر وزیر جنگ پیشین رژیم صهیونیستی و بنی گانتس رییس پیشین ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی در این کنفرانس حضور داشتند که همگی تاکید کردند موافق لغو توافق هسته‌ای با ایران نیستند.
یعالون در این کنفرانس بر اهمیت گزینه‌های غیرنظامی پیش از استفاده از زور علیه ایران تاکید کرد.
مقامات رژیم صهیونیستی در حالی مدعی حضور نظامی ایران در سوریه و تلاش کشورمان برای تقویت این جایگاه در سوریه هستند که تهران همواره تاکید کرده است حضور ایران در سوریه تنها به صورت مستشاری و بنا به درخواست دولت مشروع دمشق بوده است.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #صهیونیستی #اسرائیل #بولتون #سوریه #پیشین #هسته‌ای #توافق #آمریکا #امنیت #گزارش #موفاز #تاکید #عنوان #آینده #درباره #کنفرانس #یعالون #شناخته #نوشته #هاآرتص #مشاور #مقامات #نظامی #انتصاب #تهدید

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : توضیحات وزیر جنگ پیشین رژیم صهیونیستی درباره تلاش بولتون برای حمله اسرائیل به ایران


X https://sport45.site/