تاریخ انتشار : یکشنبه 05 فروردین 1397 - ساعت : 20:44

کد مطلب: 234592 چاپ به اشتراگ گذاشتن

واکنش وزارت دفاع عراق به اظهارات اردوغان

مازندمجلس: وزارت دفاع عراق به اضهارات اردوغان مبنی بر عملیات نظامی ترکیه علیه عناصر «پ. ک. ک» در شمال عراق،واکنش نشان داد.

مازندمجلس: به گزارش نامه نیوز وزارت دفاع عراق در واکنش به اعلام اردوغان مبنی بر آغاز عملیات نظامی ترکیه در شمال عراق: در برابر هرگونه دخالت نظامی بیگانه، بیکار نخواهیم نشست.
«رجب طیب اردوغان»، عصر یکشنبه در جریان سخنرانی خود در جمع هوادارن حزب عدالت و توسعه این کشور و در حالی که بغداد هیچ‌گونه مجوزی برای عملیات نظامی آنکارا در خاک عراق صادر نکرده، گفت: «قبلا گفته بودیم که وارد سنجار خواهیم شد، هم‌اکنون عملیات نظامی در آنجا شروع شده است».
او مدعی شد: «ما در داخل و خارج ترکیه با تروریست‌ها در حال جنگ هستیم؛ ترکیه کشور اشغالگر نیست؛ هم و غم ما مقابله با تروریسم است».
مقام‌های ترکیه بارها درباره حضور عناصر حزب کارگران کردستان در منطقه سنجار هشدار داده‌اند؛ ترکیه می‌گوید اجازه نخواهد داد سنجار به «قندیل دوم» (منطقه کوهستانی بین ایران، عراق و ترکیه) تبدیل شود.
 اردوغان هفته گذشته درباره حضور پ.ک.ک در سنجار هشدار داد و گفت: «اگر بغداد شهر سنجار را از پ.ک.ک پاکسازی نکند ما این کار را انجام می‌دهیم... اگر حملات پ.ک.ک از خاک عراق به ترکیه ادامه یابد، از این هم فراتر می‌رویم».
پ.ک.ک  جمعه هفته گذشته اعلام کرد که مأموریتش در منطقه سنجار (شنگال) پایان یافته و از این منطقه عقب نشینی می‌کند.
بغداد بارها مراتب اعتراض خود در خصوص عملیات نظامی ترکیه در شمال عراق به آنکارا منتقل داده و خواستار توقف آن شد.
ابراهیم الجعفری، وزیر خارجه عراق هفته گذشته در دیدار با معاون وزیر خارجه ترکیه عملیات هوایی ترکیه علیه عناصر پ.ک.ک در منطقه مرزی عراق را محکوم کرد.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #ترکیه #سنجار #منطقه #عملیات #نظامی #اردوغان #بغداد #گذشته #نکا #هشدار #خارجه #عناصر #آنکارا #وزارت #اعلام #واکنش #بارها #درباره

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : واکنش وزارت دفاع عراق به اظهارات اردوغان


X https://sport45.site/