تاریخ انتشار : دوشنبه 06 فروردین 1397 - ساعت : 07:39

کد مطلب: 234605 چاپ به اشتراگ گذاشتن

لندن: ایران ارسال سلاح به یمن را متوقف کند /چرا ایران درآمد خود را در در کشوری که هیچ قرابت تاریخی و منافع خاصی در آن ندارد هزینه می‌کند

مازندمجلس: دولت انگلیس که خود از بزرگترین تامین کنندگان سلاحهای ممنوعه به عربستان است، طی بیانیه‌ای از ایران خواست که ارسال سلاح به یمن را متوقف کند.

مازندمجلس: به گزارش نامه نیوز به نقل از خبرگزاری فرانسه، بریتانیا روز دوشنبه از ایران خواست ارسال تسلیحات به یمن را متوقف کند و در عوض از نفوذ خود برای پایان دادن به بحران استفاده کند.
این درحالیست که ایران بارها ارسال سلاح به یمن را رد کرده است.
بوریس جانسون وزیر خارجه انگلیس به همراه وزیر توسعه بین المللی این کشور طی یک بیانیه مشترک از ایران خواستند که رویه خود را درباره یمن تغییر دهد. 
آنها در این بیانیه آورده‌اند؛ اگر ایران واقعا متعهد به حمایت از راه حل سیاسی در یمن است، آنطور که در بیانیه های رسمی خود میگوید، پس باید ارسال سلاح که باعث تشدید تنش و تهدید صلح و امنیت بین المللی می‌شود را متوقف کند. 
در ادامه این بیانیه آمده است؛ چرا ایران درآمد خود را در در کشوری که هیچ قرابت تاریخی و منافع خاصی در آن ندارد هزینه می‌کند، به جای اینکه از نفوذ خود برای پایان دادن به بحران و عاقبت خوب برای مردم یمن استفاده کند.
انگلیس در حالی این اظهارات را مطرح می‌کند که خود از بزرگترین تامین کنندگان سلاح های کشنده و ممنوعه از جمله بمبهای خوشه‌ای به عربستان برای استفاده در جنگ علیه مردم یمن است. 
همچنین لندن در حالی از ارسال سلاح توسط ایران به یمن میگیود که این کشور طی چند سال گذشته در محاصره ائتلاف عربستان بوده و حتی ارسال غذا و دارو نیز برای مردم یمن دشوار و مشکل است.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #ارسال #بیانیه #می‌کند #استفاده #متوقف #بحران #المللی #عربستان #پایان #انگلیس #هزینه #کشوری #درآمد #قرابت #تاریخی #منافع #ندارد

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : لندن: ایران ارسال سلاح به یمن را متوقف کند /چرا ایران درآمد خود را در در کشوری که هیچ قرابت تاریخی و منافع خاصی در آن ندارد هزینه می‌کند


X https://sport45.site/