تاریخ انتشار : دوشنبه 06 فروردین 1397 - ساعت : 10:57

کد مطلب: 234621 چاپ به اشتراگ گذاشتن

ارتش عراق ورود نیروهای ترکیه‌ای به سنجار را تکذیب کرد

مازندمجلس: پس از این که رئیس جمهوری ترکیه از آغاز عملیات نظامی کشورش علیه افراد مسلح کرد در شهرستان سنجار در استان نینوا واقع در شمال عراق خبر داد، ارتش عراق این مسئله را تکذیب کرد که نیروهای خارجی وارد این منطقه شده باشند.

مازندمجلس: مرکز اطلاع رسانی امنیتی وابسته به فرماندهی عملیات مشترک نیروهای مسلح عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: اوضاع امنیتی در استان نینوا تحت کنترل ارتش است.
این مرکز تاکید کرد: اظهاراتی مبنی بر ورود نیروهای خارجی به این منطقه صحت ندارد.
از سوی دیگر، رائد الکروی، فرمانده محور شمالی بسیج مردمی هرگونه تحرکات یا عملیات نظامی ترکیه در سنجار و اطراف آن را تکذیب کرد.
پیشتر رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرد: تاکید  کرده‌ بودیم که وارد سنجار نیز می‌شویم و در حال حاضر عملیات نظامی ما در آنجا شروع شده است.
رجب طیب اردوغان در سخنان خود در مقابل جمعی از مردم ترکیه در شمال شرق این کشور قبل از آغاز کنفرانس حزب حاکم عدالت و توسعه گفت: تاکید کردیم که وارد سنجار نیز می‌شویم و در حال حاضر عملیات نظامی در آنجا آغاز شده است. ترکیه با تروریست‌ها در داخل و خارج کشور می‌جنگد. ما یک کشور اشغالگر نیستیم و بزرگترین هم و غم ما مبارزه با تروریست‌ها است.
ترکیه در دهم مارس جاری عملیات نظامی را در شمال عراق آغاز کرد که هدف از آن عملیات از بین بردن اردوگاه‌های حزب کارگران کردستان است.
از سوی دیگر، اردوغان در سخنانی خاطرنشان کرد، نیروهای ترکیه‌ای و ارتش آزاد سوریه جان ۳۷۴۷ فرد مسلح را در منطقه عفرین از زمان آغاز عملیات شاخه زیتون گرفته‌اند.
اردوغان در نشست حزب حاکم عدالت و توسعه در شمال ترکیه گفت: ۶۱۴ نیرو از ارتش آزاد سوریه در عملیات سپر فرات و ۳۰۲ تن در عملیات شاخه زیتون تا به امروز کشته شده‌اند.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #عملیات #ترکیه #نظامی #نیروهای #اردوغان #سنجار #عدالت #توسعه #سوریه #تروریست‌ها #می‌شویم #زیتون #منطقه #ترکیه‌ای #تکذیب #امنیتی #اعلام #تاکید

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : ارتش عراق ورود نیروهای ترکیه‌ای به سنجار را تکذیب کرد


X https://sport45.site/