تاریخ انتشار : دوشنبه 06 فروردین 1397 - ساعت : 11:51

کد مطلب: 234628 چاپ به اشتراگ گذاشتن

آتش‌سوزی در مرکز خرید در سیبری روسیه؛ 53 نفر کشته شدند/ اظهار همدردی ایران

مازندمجلس: بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با ابراز تاسف از وقوع آتش سوزی در فروشگاهی در «سیبری» روسیه که ده ها کشته و مفقود برجای گذاشت، با دولت، مردم و خانواده های داغدار ابراز همدردی کرد.

مازندمجلس: آتش سوزی در یک مرکز خرید در کمروف شهری صنعتی واقع در منطقه سیبریِ روسیه دست کم جان ۴۸ نفر را گرفت. به گزارش خبرگزاری‌ها کمیته ویژه تحقیق بر روی این حادثه کشته شدن ۴۸ نفر را تایید کرده است.
این کمیته ویژه تحقیق پیش از این از کشته شدن پنج تن از جمله یک کودک و نیز سی مجروح خبر داده بود. این در حالی است که بنا به گزارش سرویس های امداد رسانی محلی در جریان این آتش سوزی۱۶ نفر نیز ناپدید شده اند و از سرنوشت آنان اطلاعی در دست نیست.
دفتر محلی وزارت حوادث غیر مترقبه روسیه اعلام کرده که آتش سوزی در طبقه سوم و آخر مرکز تجاری شهر کمروف روی داده است.
این مرکز تجاری مجهز به سونا، چندین سالن سینما، یک سالن بولینگ و تعداد زیادی رستوران است که روزهای یکشنبه جمعیت زیادی از ساکنان شهر را به سوی خود می کشاند.
به گفته یک مسئول دفتر محلی وزارت حوادث غیر مترقبه روسیه «این مرکز خرید چند طبقه مملو از جمعیت بوده و هیچکس نمی داند به طور دقیق چند نفر هنگام وقوع آتش سوزی درون آن بوده اند.»
نشانه های ابتدایی از حادثه حاکی است که آتش سوزی از سالن سینما شروع شده و گسترده شدن دامنه آن سبب سوختن بیش از هزار متر مربع از فضای مرکز تجاری شده است. برخی رسانه های روسیه اعلام کره اند که سقف دو سالن سینما بر اثر آتش سوزی به کلی فرو ریخته است.
به گفته امدادگران تاکنون یکصد و بیست نفر از این مرکز تخلیه شده اند.
خبرگزاری بین‌المللی روسیه «ریا نووستی» نیز اعلام کرد ولادیمیر پوچکوف، وزیر حوادث غیر مترقبه عازم محل حادثه در شهر کمروف شده است.
♦ تکمیلی
اسپوتنیک نوشت: شمار جان‌باختگان حادثه آتش‌سوزی مرکز خرید "وینتر چری" روسیه به 53 تن افزایش یافت.
همچنین تاکنون 69تن از جمله 40 کودک در جریان این آتش‌سوزی مفقود شده‌اند.


منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #روسیه #حادثه #کمروف #آتش‌سوزی #حوادث #سینما #اعلام #گزارش #تجاری #مترقبه #زیادی #تاکنون #جمعیت #وزارت #کمیته #تحقیق #جریان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : آتش‌سوزی در مرکز خرید در سیبری روسیه؛ 53 نفر کشته شدند/ اظهار همدردی ایران


X https://sport45.site/