تاریخ انتشار : دوشنبه 06 فروردین 1397 - ساعت : 14:54

کد مطلب: 234638 چاپ به اشتراگ گذاشتن

افشاگری درباره زد و بندهای امارات در آمریکا علیه قطر

مازندمجلس: خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش کرد، یک مشاور سیاسی دولت امارات متحده عربی که از جمله حامیان مالی دونالد ترامپ رییس‌جمهور آمریکا در زمان تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 بوده و نامش اکنون به عنوان یکی از شاهدان پرونده تحقیقات ارتباط ترامپ - روسیه مطرح شده، پیش از این به قانونگذاران آمریکایی مبالغ هنگفتی را اعطا کرده تا این قانونگذاران علیه دولت قطر اقدام کنند.

مازندمجلس: منابع خبری که نام‌شان را فاش نساختند، گفتند، مشاور سیاسی حکومت امارات متحده عربی به نام "جرج نادر" که اکنون یکی از شاهدان تحقیقات رابرت مولر، بازرس ویژه پرونده ارتباط ترامپ - روسیه است، پیش از این از طریق یکی از شرکت‌هایش مبلغ 2.5 میلیون دلار در اختیار یکی از معتمدان دونالد ترامپ و مسئول جذب کمکهای مالی برای وی به نام الیوت برویدی قرار داده است و از برویدی خواسته بود تا با استفاده از این پول تلاش‌هایی را در آمریکا علیه حکومت قطر که چندی پیش با عربستان و امارات اختلاف پیدا کرد، صورت دهد.
بر اساس این گزارش، برویدی یک ماه بعد از دریافت این پول یک کنفرانس با محوریت اتهام های مطرح شده علیه قطر در خصوص ارتباط با گرو هایی افراط‌گر ترتیب داده و در این کنفرانس اد رویس ، قانونگذار جمهوریخواه ارشد آمریکایی که رییس کمیته امور خارجه مجلس نمایندگان آمریکا است، متعهد شد که قوانینی را علیه قطر وضع کند و به موجب این قوانین قطر را یک دولت پشتیبان تروریسم معرفی کند.
در عین حال گفته شد که در ژوئیه 2017، دو ماه بعد از این ابراز تعهد رویس به تصویب قوانین علیه قطر، برویدی به این قانونگذار آمریکایی 5400 دلار کمک انتخاباتی کرده است.
در عین حال برویدی نزدیک به 600 هزار دلار نیز به چند تن دیگر از نمایندگان جمهوریخواه کنگره و کمیته‌های سیاسی حزب جمهوریخواه آمریکا در راستای پیشبرد این جریان علیه حکومت قطر اعطا کرده است.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #برویدی #آمریکا #حکومت #جمهوریخواه #امارات #نمایندگان #قوانین #قانونگذار #آمریکایی #گزارش #سیاسی #ارتباط #ترامپ #کنفرانس

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : افشاگری درباره زد و بندهای امارات در آمریکا علیه قطر


X https://sport45.site/