تاریخ انتشار : دوشنبه 06 فروردین 1397 - ساعت : 18:13

کد مطلب: 234652 چاپ به اشتراگ گذاشتن

پاسخ وزارت امورخارجه به ادعای فعالیت سفرا در حوزه واردات

مازندمجلس: روابط عمومی وزارت امور خارجه اعلام کرد: برخی ادعاها که نمایندگی های سیاسی کشورمان در خارج از کشور صرفا در راستای توسعه واردات عمل نموده ،ادعائی غیرمنصفانه است.

مازندمجلس: روابط عمومی وزارت امورخارجه با صدور اطلاعیه ای در واکنش به اظهار نظری درخصوص نقش برخی سفارتخانه های جمهوری اسلامی در حمايت از اقتصاد مبتنی بر واردات با استقبال از نقد مشفقانه صاحبنظران و صاحبان قلم و با تاکید بر سیاست اصولی وزارت امورخارجه و نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران درخارج از کشور در حمایت شفاف، قاطع و مستمر از اقتصاد ملی تاکید کرد:
وزارت امورخارجه و سفارتخانه های جمهوری اسلامی براساس دستور کار و شرح وظایف خود وفق قوانین بالادستی، فعالیت های متنوعی در راستای حمایت از اقتصاد ملی، تولید ملی و صادرات کالاها و خدمات انجام می دهند. همچنین جذب سرمایه گذاری خارجی، تلاش جهت انعقاد موافقتنامه های اقتصادی از جمله موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و موافقتنامه تشویق و حمایت از سرمایه گذاری متقابل، جذب فناوری های سطح بالا و تبادل هیات های اقتصادی، تجاری، صنعتی و کشاورزی از دیگر دستور کارها و وظایف وزارت امورخارجه و نمایندگی های آن در خارج کشور است. همچنین تلاش جهت واردات کالاهای سرمایه ای و با تکنولوژی بالا که پیش نیاز بسیار مهمی برای رونق تولید و صادرات محسوب می شود، و هم چنين كالاهای واسطه ای و مواد اوليه مورد نياز اقتصاد كشور از دیگر فعالیت های نمایندگی های جمهوری اسلامی در خارج از کشور اند.
اطلاعیه می افزاید: بدیهی است کلیه فعالیت های اقتصادی وزارت امور خارجه و سفارتخانه ها، صرفا در چارچوب سیاست های کلان اقتصادی و بر اساس دستورالعمل های دستگاه های ذیربط از جمله در چارچوب راهبرد جامع اقتصاد مقاومتی، صورت می پذیرد. لذا بیان برخی ادعاها (از جمله یکی از مصاحبه شوندگان با خبرگزاری تسنیم) که نمایندگی های سیاسی کشورمان در خارج از کشور، صرفا در راستای توسعه واردات عمل نموده ناصواب است.
در پایان این اطلاعیه آمده است: وزارت امور خارجه با توجه به ماهيت و وظايف خاص و ذاتی خود یکی از شفاف ترین و پاسخگوترین نهادهای كشوراست، لذا چنانچه مصاحبه شونده محترم اطلاعات مستند و موثقی در خصوص فعالیت های اقتصادی نمایندگی ها و سفرای جمهوری اسلامی ایران در قالب واردات و تجارت شخصی در اختيار دارند سريعا اسناد خود را به بخش های نظارتی اين وزارتخانه ارايه دهند تا در اسرع وقت مورد بررسی و اقدام مقتضی قرار گرفته و برخورد قانونی لازم صورت پذیرد.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #وزارت #اقتصادی #اقتصاد #نمایندگی #جمهوری #اسلامی #واردات #امورخارجه #فعالیت #حمایت #سرمایه #اطلاعیه #موافقتنامه #سفارتخانه #گذاری #مصاحبه #پذیرد #چارچوب #خارجه #دستور #سیاست #تاکید #وظایف #راستای #صادرات #تولید #همچنین

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : پاسخ وزارت امورخارجه به ادعای فعالیت سفرا در حوزه واردات


X https://sport45.site/