تاریخ انتشار : دوشنبه 06 فروردین 1397 - ساعت : 18:46

کد مطلب: 234659 چاپ به اشتراگ گذاشتن

پس لرزه های سوء قصد به جان یک جاسوس همچنان ادامه دارد؛

اخراج همزمان دیپلمات های روسیه از آمریکا و کشورهای اروپایی /روسیه: این اقدام تقابل جویانه و غیردوستانه را پاسخ خواهیم داد /رئیس شورای اروپا: احتمال اقدامات و اخراج های بیشتر علیه روسیه وجود دارد

مازندمجلس: در ادامه تنش های بوجود آمده میان روسیه و غرب، آمریکا و چند کشور اروپایی امروز دوشنبه از تصمیم خود برای اخراج دیپلمات های روس خبر دادند.

مازندمجلس: اسپوتنیک در خبری از تصمیم آلمان برای اخراج دست کم ۴ دیپلمات روس خبر داد. فرانسه هم اعلام کرد ۴ دیپلمات روس را اخراج می‌کند. لهستان هم چند دیپلمات روس را اخراج کرده است.
علاوه بر آن، ۲ دیپلمات روس از ایتالیا، ۲ دیپلمات روس از دانمارک، ۳ دیپلمات روس از لیتوانی، ۱ دیپلمات از لتونی، ۳ دیپلمات روس از جمهوری چک، ۱۳ دیپلمات روس از اوکراین، ۴ دیپلمات روس از لهستان و ۲ دیپلمات روس نیز از هلند اخراج می شوند.
همچنین استونی نیز تصمیم به اخراج وابسته نظامی روسیه در این کشور گرفته است.
در همین راستا آمریکا امروز اعلام کرد که ۶۰ دیپلمات روس را اخراج و کنسولگری روسیه در سیاتل را تعطیل می‌کند. ۱۲ نفر از این دیپلمات‌ها در سازمان ملل مشغول به فعالیت هستند.
این اقدام در پی بروز تنش میان روسیه و کشورهای اروپایی بواسطه سوءقصد به جان یک جاسوس دوجانبه در لندن انجام می شود.
در همین رابطه امروز دوشنبه چند کشور اروپایی اقدام به فراخواندن سفرای روسیه کرده بودند.
در پی اخراج اخیر ۲۳ دیپلمات روس از انگلیس در پی مسموم شدن جاسوس دو جانبه روس، وزراتخارجه کشورهای لهستان، لتونی، لیتوانی و استونی، نمایندگان روسیه در این کشورها را احضار کردند.
 «ولادیمیر الکساندروف» سخنگوی سفارت روسیه در لهستان اعلام کرد که وزارت خارجه لهستان، «سرگئی آندروف» سفیر روسیه در این کشور را احضار کرده است.
لکساندروف توضیح داد: «سفیر روسیه ظهر امروز به وقت محلی (۱۰:۰۰ به وقت گرینویچ) به وزارت خارجه لهستان احضار شده است».
بنا به گفته سفارتخانه‌های روسیه در لتونی، لیتوانی و استونی، سفرای روسیه در این کشورها نیز به وزارتخارجه کشورهای نامبرده احضار شده است.
طبق این گزارش، علیرغم آنکه دلیل این احضارها هنوز فاش نشده است، اما این اقدام چند روز بعد از اخراج ۲۳ دیپلمات روس از انگلیس و متهم کردن مسکو به مسموم کردن اسکریپال توسط «ترزا می» نخست‌وزیر انگلیس صورت گرفته است.
چند روز پیش، در نشست اتحادیه اروپا در بروکسل، رؤسای جمهور کشورهای اروپایی با این اقدام بریتانیا همراهی کردند و تأکید کردند که اقدامات مشابهی را در نظر دارند.

واکنش تهدیدآمیز روسیه به اخراج دیپلمات‌هایش از آمریکا و برخی کشورهای اروپایی
در همین راستا  وزارت خارجه روسیه روز دوشنبه در واکنش به اخراج هماهنگ دیپلمات‌های این کشور از کشورهای غربی، اعلام کرد مسکو به زودی به این اقدام واکنش نشان می‌دهد.
به گزارش نامه نیوز به نوشته پایگاه «اسپوتنیک»، یک منبع در وزارت خارجه روسیه این اقدام کشورهای غربی را «غیردوستانه» و «تقابل‌جویانه» خوانده و اعلام کرد ظرف چند روز آینده به نحوی مناسبی به این اقدامات واکنش نشان می‌دهد.
مسکو همچنین هشدار داده است که اقدامات اخیر کشورهای غربی به تشدید تنش در روابط با روسیه منجر می‌شود.
واکنش رئیس شورای اروپا به اخراج دیپلمات های روس از اروپا رئیس شورای اروپا با انتشار پیامی به اخراج دیپلمات های روس از ۱۴ کشور اروپایی واکنش نشان داد.
دونالد توسک رئیس شورای اروپا در توئیتر با بیان اینکه ۱۴ کشور در حمایت از انگلیس اقدام کرده اند، گفت در روزهای آتی احتمال اتخاذ اقدام ها و اخراج های بیشتر علیه روسیه وجود دارد.


منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #روسیه #دیپلمات #اخراج #اقدام #کشورهای #لهستان #واکنش #اعلام #اروپا #اروپایی #احضار #انگلیس #وزارت #خارجه #اقدامات #شورای #استونی #امروز #آمریکا #لتونی #لیتوانی #جاسوس #گزارش #کشورها #می‌دهد #مسموم #سفرای #می‌کند #بیشتر #احتمال #غیردوستانه #اسپوتنیک #تصمیم #گرفته #همچنین #دوشنبه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : اخراج همزمان دیپلمات های روسیه از آمریکا و کشورهای اروپایی /روسیه: این اقدام تقابل جویانه و غیردوستانه را پاسخ خواهیم داد /رئیس شورای اروپا: احتمال اقدامات و اخراج های بیشتر علیه روسیه وجود دارد


X https://sport45.site/