تاریخ انتشار : دوشنبه 06 فروردین 1397 - ساعت : 18:54

کد مطلب: 234662 چاپ به اشتراگ گذاشتن

واکنش تهدیدآمیز روسیه به اخراج دیپلمات‌هایش از آمریکا و برخی کشورهای اروپایی: به اقدام تقابل‌جویانه کشورهای غربی پاسخ خواهیم

مازندمجلس: دولت روسیه با «تقابل‌جویانه» خواندن اخراج بیش از ۱۰۰ دیپلمات این کشور از کشورهای غربی، اعلام کرد که به زودی به این اقدام پاسخ می‌دهد.

مازندمجلس: وزارت خارجه روسیه روز دوشنبه در واکنش به اخراج هماهنگ دیپلمات‌های این کشور از کشورهای غربی، اعلام کرد مسکو به زودی به این اقدام واکنش نشان می‌دهد.
به گزارش نامه نیوز به نوشته پایگاه «اسپوتنیک»، یک منبع در وزارت خارجه روسیه این اقدام کشورهای غربی را «غیردوستانه» و «تقابل‌جویانه» خوانده و اعلام کرد ظرف چند روز آینده به نحوی مناسبی به این اقدامات واکنش نشان می‌دهد.
مسکو همچنین هشدار داده است که اقدامات اخیر کشورهای غربی به تشدید تنش در روابط با روسیه منجر می‌شود.
آمریکا، کانادا و ۱۴ عضو اتحادیه اروپا امروز به بهانه مسمومیت یک جاسوس روس‌تبار پناهنده به انگلستان، جمعا بیش از ۱۰۰ دیپلمات روس را اخراج کردند. «سرگئی اسکریپال» ماه گذشته در انگلستان با موادی که لندن مدعی است مواد شیمیایی نظامی بوده، مسموم شد.
کشورهای غربی مسکو را به دست داشتن در این حادثه متهم کرده‌‌اند، اما مسکو می‌گوید لندن هیچ مدرکی را که ادعای دست داشتن روسیه در این حادثه را ثابت کند، ارائه نکرده است.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #کشورهای #روسیه #واکنش #اقدام #اخراج #انگلستان #اقدامات #داشتن #حادثه #می‌دهد #وزارت #آمریکا #تقابل‌جویانه #خارجه #اعلام

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : واکنش تهدیدآمیز روسیه به اخراج دیپلمات‌هایش از آمریکا و برخی کشورهای اروپایی: به اقدام تقابل‌جویانه کشورهای غربی پاسخ خواهیم


X https://sport45.site/