تاریخ انتشار : دوشنبه 06 فروردین 1397 - ساعت : 19:12

کد مطلب: 234664 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رهبر کره شمالی با قطار وارد چین شد؟

مازندمجلس: رسانه های ژاپنی از ورود یک قطار از کره شمالی به پکن تحت تدابیر شدید امنیتی خبر داده و می‌گویند که احتمال حضور رهبر کره شمالی در این قطار دور از انتظار نیست.

مازندمجلس: رسانه‌های ژاپنی از ورود یک قطار از کره شمالی به پکن پایتخت چین تحت تدابیر امنیتی غیرمعمول خبر دادند. آنها می‌گویند که احتمالا یک هیات بلند پایه سیاسی کره شمالی در این قطار حضور دارد.
به گزارش نامه نیوز براساس گزارش آسوشیتدپرس، یک سخنگوی وزارت خارجه چین با بیان اینکه از این موضوع اطلاعی ندارد از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرد. خبرگزاری رسمی کره شمالی نیز هیچ خبری درباره سفر هیاتی از این کشور به چین گزارش نکرده است.
با این حال شبکه‌های ان اچ کی و ان تی وی ژاپن می‌گویند که تدابیر امنیتی بالا نشان میدهد که احتمالا یک مقام ارشد کره شمالی در این قطار حضور داشته است.
بعضی از گزارشها حاکی از این است که ممکن است کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در این قطار حضور داشته باشد. در صورت صحت این خبر این اولن سفر رهبر جوان کره شمالی به یک کشور خارجی محسوب میشود.
چین نزدیکترین متحد سیاسی و اقتصادی کره شمالی طی دهه های اخیر بوده است.
براساس گزارش آسوشیتدپرس، قبل از عبور قطار از روی پل موسوم به «پل دوستی» هم تدابیر امنیتی شدید در آنجا گزارش شده بود.
شبکه ان اچ کی میگوید که رنگ زرد و سبز قطار بسیار شبیه به رنگ قطاری است که کیم جونگ ایل رهبر پیشین کره شمالی در سال 2011 با آن به پکن سفر کرده بود.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #شمالی #گزارش #امنیتی #تدابیر #براساس #آسوشیتدپرس #احتمالا #می‌گویند #سیاسی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : رهبر کره شمالی با قطار وارد چین شد؟


X https://sport45.site/