تاریخ انتشار : سه شنبه 07 فروردین 1397 - ساعت : 14:07

کد مطلب: 234715 چاپ به اشتراگ گذاشتن

خط و نشان مسکو برای آمریکا و اروپا: پاسخی سخت و خشن دریافت می‌کنید

مازندمجلس: معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت پاسخ مسکو به اقدام آمریکا در اخراج ۶۰ دیپلمات این کشور «سخت و خشن» خواهد بود.

مازندمجلس: سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه hlروز سه‌شنبه ۷ فروردین گفت پاسخ مسکو به اقدام آمریکا در اخراج ۶۰ دیپلمات این کشور «سخت و خشن» خواهد بود.
ریابکوف در عین حال گفت کشورش برای «ثبات راهبردی» آماده گفتگو با دولت آمریکاست.
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه ۶ فروردین دستور اخراج ۶۰ دیپلمات روسی از خاک این کشور و نیز بسته شدن کنسول‌گری روسیه در شهر سیاتل را صادر کرد. همزمان با این اقدام آمریکا،چندین کشور اروپایی و نیز کانادا دیپلمات‌های روسی را از کشور خود اخراج کردند.
این تصمیم کشورهای غربی در پشتیبانی از اخراج دیپلمات‌های روسیه از بریتانیا اتخاذ شده است. این رویداد همچنین بزرگترین اقدام هماهنگ ضد جاسوسی غرب علیه روسیه از زمان جنگ سرد تا کنون به شمار می‌رود.
جنگ دیپلماتیک میان روسیه و کشورهای غربی بر سر مسمومیت سرگئی اسکریپال، از زمانی آغاز شد که دولت بریتانیا ۲۳ دیپلمات روسیه را به دلیل عدم پاسخگویی کرملین در مهلت معین دربارۀ ترور جاسوس سابق روس اخراج کرد. روسیه نیز برای مقابله به مثل، ۲۳ دیپلمات بریتانیایی را از خاک این کشور اخراج کرد.
سرگئی اسکریپال ۶۶ ساله، افسر بازنشسته اطلاعات روسیه و دختر ۳۳ ساله‌اش یولیا روز یکشنبه ۱۳ اسفند به دنبال تماس با ماده‌ای مرموز در یک مرکز خرید در شهر سالزبری بریتانیا بیهوش شدند.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #روسیه #اخراج #دیپلمات #آمریکا #بریتانیا #اقدام #سرگئی #اسکریپال #کشورهای #دیپلمات‌های #ریابکوف #فروردین

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : خط و نشان مسکو برای آمریکا و اروپا: پاسخی سخت و خشن دریافت می‌کنید


X https://sport45.site/