وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به دیدار نوروزی شهرام ناظری رفت

تاریخ انتشار : سه شنبه 07 فروردین 1397 - ساعت : 17:40

کد مطلب: 234729 چاپ به اشتراگ گذاشتن

چند خواسته شهرام ناظری از وزیر ارشاد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به دیدار نوروزی شهرام ناظری رفت

مازندمجلس: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر امروز به مناسبت آغاز سال جدید به دیدار نوروزی شهرام ناظری رفت و با وی گفتگو کرد.

مازندمجلس: به گزارش هنرنیوز و به نقل از موسیقی ایرانیان، سیدعباس صالحی در دیدار با شهرام ناظری به آثار وی و توجه اش به ادبیات گفت: نقش و تاثیر جنابعالی در معرفی آثار ادبیات کهن ایران همچون فردوسی، مولوی و حافظ قابل توجه و قدردانی است.

ویی افزود: آثار شما در حافظه بسیاری از ایرانیان ثبت شده و هر کدام از آنها خاطراتی برای علاقه مندان به موسیقی خلق کرده است.

در این دیدار شهرام ناظری نیز ضمن قدردانی از توجه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به هنرمندان پیشکسوت اظهار کرد: جنابعالی نخستین وزیری هستید که به منزل بنده آمده و عید نوروز را تبریک گفته و این توجه شما برایم ارزشمند است و جای تشکر دارد.

وی ضمن اشاره به مشکلات و مسایل موجود در عرصه هنر گفت: امیدوارم با حضور دکتر صالحی و تیم همکار ایشان شرایط به گونه ای شود که در آینده بخشی از این مشکلات رفع شده باشد.

این پیشکسوت موسیقی ادامه داد: لازم است فرزانگان عرصه فرهنگ که افرادی چون مرحوم ایرج افشار و دکتر شفیعی کدکنی هستند بیشتر مورد توجه باشند. آنها که درگذشته اند برای نسل جدید معرفی و آنها که هنوز در قید حیات هستند بیشتر مورد توجه قرار گیرند.

شهرام ناظری در بخشی دیگر از گفتگوی خود با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر توجه بیشتر به موسیقی مقامی ایران تاکید کرد و گفت: موسیقی نواحی ما ظرفیت بسیار بالایی دارد که باید از آن استفاده و پیشکسوتان موسیقی مقامی را حمایت کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر روز گذشته در جریان دیدارهای نوروزی خود با اهالی پیشکسوت فرهنگ، هنر و ادب با استاد محمدرضا حکیمی دیدار و گفتگو کرد.
منبع : هنر نیوز

برچسب ها : #فرهنگ #موسیقی #شهرام #ارشاد #ناظری #اسلامی #دیدار #نوروز #بیشتر #پیشکسوت #مقامی #قدردانی #مشکلات #صالحی #نوروزی #ایرانیان #ادبیات #جنابعالی #معرفی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به دیدار نوروزی شهرام ناظری رفت


X https://sport45.site/