تاریخ انتشار : چهار شنبه 08 فروردین 1397 - ساعت : 07:31

کد مطلب: 234741 چاپ به اشتراگ گذاشتن

در گفت و گوی محمدتقی رهبر با «نامه نیوز» مطرح شد؛

عضو جامعه روحانیت: یک سال است که رئیسی به جلسات ما نمی آید /خبرهایی می شنویم که با جمنا و برخی افراد دیگر نشست هایی دارد /جامعه روحانیت درحال بازسازی تشکیلاتی است /در مسائل انتخاباتی بیکار نخواهیم نشست /در جلسات جامعه صحبتی درباره رئیسی و 16 میلیون رأیش نشده است

مازندمجلس: عضو جامعه روحانیت مبارز تهران گفت: آقای رئیسی در جلسات جامعه روحانیت طی یک سال گذشته شرکت نکرده و در جلسات نیز صحبتی از ایشان نمی شود.

مازندمجلس:

گروه سیاست نامه نیوز: سیدابراهیم رئیسی کسی بود که به حمایتجامعه روحانیت مبارز و تشکل های همسو با آن پا به میدان انتخابات ریاست جمهوریگذاشت. هرچند برخی درصدد زمینه سازی بودند تا او به نفع محمدباقر قالیباف در آخرینروزهای تبلیغات کنار برود اما نهایات ایستادگی جامعه روحانیت در حمایت از عضوشورای مرکزی خود، برنامه حامیان قالیباف را بر هم زد. 

قریب یکسال از آن روزها میگذرد اما سید ابراهیم رئیسی امروز کجاست و چه جایگاهی در میان اصولگرایان دارد؟این سئوالی است که حجت الاسلام محمدتقی رهبر در گفتگو با نامه نیوز به آن پاسخ داد.

*****

سال گذشته در چنین روزهایی بود که اصولگرایانآقای رئیسی را با سلام و صلوات وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری کردند اما بعد 29اردیبهشت 96 دیگر خبری از او به گوش نمی رسد، شما بفرمایید امروز آقای رئیسی باکسب 16 میلیون رأی در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم کجای جریان اصولگرایی قراردارد؟

من اطلاعی ندارم که او حضور در جمع اصولگرایان دارد یانه چون با جامعه روحانیت که ارتباطی نداشته است. حالا اگر با کسان دیگری نشست میگذارد یا با جمنا چه می کند ما هم مثل شما دورادور خبرهایی می شنویم اما در یکسال گذشته جامعه روحانیت آقای رئیسی را در جلسات خود ندید. به عبارت دیگر ایشان درجلسات جامعه روحانیت طی یک سال گذشته شرکت نکرده چون مشهد است و مسئولیت تولیتآستان قدس رضوی را برعهده دارد بنابراین بیشتر به آن امور می پردازد. البته الانهم که سال انتخابات نیست که بگوییم فعالیت هایی درباره این موضوع شروع شده است. درمجموع هم تحرکی نمی بینم.

یک زمانی هم آقایان هاشمی رفسنجانی، ناطق نوری،امامی کاشانی و حسن روحانی در جلسات جامعه روحانیت شرکت نکردند که برخی از ایناتفاق تعبیر به قهر کردند، آیا آقای رئیسی نیز از جامعه روحانیت قهر کرده است؟

خیر، آنها هم دیگر نیامدند. البته گرچه تعداد اعضایشورای مرکزی جامعه روحانیت بیش از سی نفر هستند اما معمولا جلسات شورای مرکزی با10 نفر، 15 نفر، 17 نفر و در کل زیر 20 تشکیل می شود. ناگفته نماند جامعه روحانیت درحال بازسازی تشکیلات خود است تا حالت کشوری و ارتباطات سراسری پیدا کند. این کارنیز با هدف انتخابات صورت نمی گیرد.

جامعه روحانیت در موضوعات مختلف نظرات استمزاجیآقای رئیسی را اخذ نمی کند چون بالاخره او به عنوان عضو جامعه روحانیت 16 میلیونرأی در انتخابات ریاست جمهوری کسب کرد؟

یادم نیست که در جلسات یک سال گذشته صحبتی ازایشان شده باشد. غیر از همان اوایل سال 96 که نزدیک انتخابات ریاست جمهوری ایشانآمد و گفتگوهایی انجام شد، دیگر در جلسه جامعه روحانیت نیامد.

جامعه روحانیت برای آینده و صیانت از 16 میلیونرأی آقای رئیسی چه می کند؟

حالا زود است. باید مقداری بوی انتخابات بیاید وباد انتخابات بوزد قطعا جامعه روحانیت در مسائل سیاسی، اجتماعی و فرهنگی بیکارنخواهد بود.


منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #جامعه #روحانیت #رئیسی #انتخابات #جلسات #ریاست #گذشته #جمهوری #مرکزی #البته #میلیونرأی #یکسال #اصولگرایان #امروز #قالیباف #درباره #درحال #شنویم #خبرهایی #بازسازی #مسائل #محمدتقی #صحبتی #میلیون

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : عضو جامعه روحانیت: یک سال است که رئیسی به جلسات ما نمی آید /خبرهایی می شنویم که با جمنا و برخی افراد دیگر نشست هایی دارد /جامعه روحانیت درحال بازسازی تشکیلاتی است /در مسائل انتخاباتی بیکار نخواهیم نشست /در جلسات جامعه صحبتی درباره رئیسی و 16 میلیون رأیش نشده است


X https://sport45.site/