تاریخ انتشار : چهار شنبه 08 فروردین 1397 - ساعت : 09:54

کد مطلب: 234759 چاپ به اشتراگ گذاشتن

ناتو هفت دیپلمات روسیه را اخراج می کند

مازندمجلس: سازمان پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) از اخراج هفت دیپلمات روسیه به تلافی سوءقصد به جان یک جاسوس سابق در خاک انگلیس خبر داده است.

مازندمجلس:
در پی اخراج دسته جمعی دیپلمات‌های روسیه از ۲۶ کشور جهان در همبستگی با انگلیس که روسیه را متهم به سوءقصد به جان یک جاسوس کرده، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو اعلام کرد که تعداد اعضای نمایندگی روسیه در مقر ناتو از ۳۰ نفر به ۲۰ نفر کاهش خواهد یافت.
بر این اساس، هفت نفر از این افراد در این نمایندگی شاغل هستند و با درخواست آغاز به کار سه دیپلمات دیگر روسیه هم موافقت نخواهد شد.
شبکه خبری بی.بی.سی گزارش داد، استولتنبرگ گفته که پیام این اقدام به روسیه این است که رفتارش پرهزینه است و عواقبی به همراه خواهد داشت.
در پی سوءقصد به جان سرگئی اسکریپال، جاسوس دوجانبه روس و دخترش یولیا در سالیزبری در جنوب انگلیس، دولت این کشور روسیه را متهم کرده که با استفاده از سم اعصاب این حمله را ترتیب داده است.
اسکریپال و دخترش از چهارم مارس 2018 در بیمارستان بستری هستند.
روسیه دست داشتن در این اقدام را رد کرده ولی لندن پیشتر ۲۳ دیپلمات روسیه را به تلافی این سوءقصد اخراج کرد.
دولت آمریکا هم دوشنبه در همبستگی با انگلیس از اخراج ۶۰ دیپلمات روسیه و بستن یکی از کنسولگری‌های این کشور خبر داد.
مجموعا ۲۶ کشور در دو روز گذشته اقدام مشابهی انجام داده‌اند و بیشتر از ۱۰۰ دیپلمات روس را اخراج کرده‌اند. کانادا، استرالیا، آلمان، فرانسه و اوکراین از جمله این کشورها هستند.
روسیه، واشنگتن را متهم کرده است که به کشورهای دیگر برای اخراج دیپلمات‌هایش فشار وارد آورده است.
سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه گفته آمریکا از کشورهای دیگر باجگیری کرده و هشدار داد که کشورهای مستقل اندکی در اروپا باقی مانده‌اند.
به گفته لاوروف، باجگیری بین‌المللی به ابزار اصلی آمریکا در صحنه جهانی تبدیل شده است.
وی همچنین از اقدام تلافی‌جویانه روسیه خبر داد.
وزارت امور خارجه روسیه هم از بررسی اقدامات تلافی جویانه احتمالی خبر داده است.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #روسیه #اخراج #دیپلمات #اقدام #آمریکا #کشورهای #سوءقصد #انگلیس #تلافی #باجگیری #خارجه #لاوروف #دخترش #نمایندگی #همبستگی #گزارش #جاسوس #استولتنبرگ #سرگئی #اسکریپال

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : ناتو هفت دیپلمات روسیه را اخراج می کند


X https://sport45.site/