تدوین شش راهبرد برای حمایت از کالای ایرانی/ قوانین را به نفع تولید تغییر می‌دهیم

تاریخ انتشار : چهار شنبه 08 فروردین 1397 - ساعت : 11:00

کد مطلب: 234763 چاپ به اشتراگ گذاشتن

وزیر اقتصاد خبر داد

تدوین شش راهبرد برای حمایت از کالای ایرانی/ قوانین را به نفع تولید تغییر می‌دهیم

مازندمجلس: وزیر اقتصاد از تدوین برنامه تحقق شعار سال حمایت از کالای ایرانی در این وزارتخانه خبر داد و ۶ راهبرد آن را اعلام کرد.

مازندمجلس:به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا)، مسعود کرباسیان در پاسخ به این پرسش که وزارت امور اقتصادی و دارایی برای محقق شدن شعار امسال «حمایت از کالای ایرانی» چه برنامه‌ای را مد نظر قرار داده است، اظهار داشت: در چند روز گذشته فرصت مناسبی برای بررسی چگونگی اجرای این شعار فراهم شد و امروز که اولین روز کاری است این دستور کار را دنبال می‌کنیم.

وی با بیان اینکه، باید در زمینه مالیاتی به حمایت از تولید داخلی توجه کنیم و دریافت مالیات از افرادی که غیر تولید کننده داخلی هستند را تغییر دهیم، افزود: از سال گذشته جلوگیری از فرار مالیاتی را دنبال کرده‌ایم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: در سیستم بانکی نیز باید جهت گیری به سمت تولید داخلی باشد، به نحوی که با نرخ سودهای ترجیحی که زمینه اشتغال را فراهم می‌کند، به بخش تولید کمک کنیم.

کرباسیان دیگر راهبرد این وزارتخانه را حمایت از صادرات و ارائه تخفیفات لازم برای واردات مواد اولیه در گمرک اعلام کرد و اظهارداشت: همچنین باید زمینه کاهش تشریفات گمرکی و بهبود ارائه ضمانت نامه ها را فراهم کنیم. در زمینه برخورد با قاچاق غیر رسمی سامانه‌ای ایجاد شده که به شناسایی قاچاق کمک کند و می توان این رابطه را ایجاد کرد که آیا با جنبه‌های حمایتی وارد شده است یا نه؟!

وی گفت: در زمینه برخورد با قاچاق غیر رسمی نیز سامانه ای را ایجاد کرده‌ایم که به شناسایی قاچاق کمک می‌کند و می‌توانیم این رابطه را ایجاد کنیم که آیا این کالا به صورت قاچاق یا با جنبه‌های حمایتی وارد شده است.

کرباسیان با بیان اینکه، همچنین باید بازار سرمایه را برای تولید داخل فعال کنیم، اظهار داشت: عمده تامین منابع مالی به سمت سیستم بانکی رفته، در حالی که بازار سرمایه می‌تواند این امر را فراهم کند، اما هم اکنون بازار سرمایه نقش فعالی در این زمینه ندارد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی خاطر نشان کرد: در زمینه سرمایه گذاری نیز باید سرمایه گذاری داخلی را مد نظر قرار دهیم و سرمایه گذاران خارجی به جای صادرات به سرمایه گذاری مشترک توجه کنند.

به گفته کرباسیان، تمامی بخش‌های وزارت امور اقتصادی و دارایی باید درگیر موضوع حمایت از تولید باشند و این امر را در دستور کار خود قرار دهند.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در مورد راه اندازی سامانه ای در گمرک برای جلوگیری از قاچاق ادامه داد: فرمایشات مقام معظم رهبری هم راهگشا بود و هم ایجاد انگیره برای ادامه این روند کرد و من به سهم خودم و وزارت امور اقتصادی و دارایی و گمرک از مقام معظم رهبری تشکر می‌کنم که با این بیانات انگیزه ما را صد چندان کردند که شخصا موارد را دنبال کنم، زیرا به لحاظ مسئولیتم باید کار به گمرک واگذار می‌شد، اما هم اکنون وظیفه خود می‌دانم که این کار را دنبال کنم.

کرباسیان با بیان اینکه، برای حمایت از تولید داخلی باید قوانین را به نفع تولیدکنندگان تغییر دهیم، تصریح کرد: قدردانی رهبری به ما انگیزه مضاعف برای ادامه کار داد.

وی گفت: فرمایشات مقام معظم رهبری برای سال جاری ناظر به فراگیری کلی برای همه زمینه‌ها است،‌ زیرا بحث حمایت از کالای ایرانی مربوط به شخص خاص نیست و تولید کننده، مصرف کننده و سایر موارد باید این امر را از وظایف خود بدانند ضمن اینکه ایشان فرمودند که اگر مصرف کننده بداند کالایی قاچاق است، نباید آن را خریداری کند.

ب


منبع : فارس

برچسب ها : #تولید #سرمایه #زمینه #قاچاق #حمایت #دارایی #اقتصادی #رهبری #کرباسیان #داخلی #ایجاد #اینکه #کننده #دنبال #فراهم #ایرانی #بازار #کالای #ادامه #گذاری #تغییر #وزارت #رابطه #جنبه‌های #شناسایی #فرمایشات #حمایتی #انگیزه #بیانات #اکنون #موارد #سامانه #تصریح #مالیاتی #جلوگیری #دستور #گذشته #قوانین #اظهار #کرده‌ایم #راهبرد #ارائه #همچنین #صادرات #می‌کند #سیستم #بانکی #برخورد

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تدوین شش راهبرد برای حمایت از کالای ایرانی/ قوانین را به نفع تولید تغییر می‌دهیم


X https://sport45.site/