تاریخ انتشار : چهار شنبه 08 فروردین 1397 - ساعت : 15:39

کد مطلب: 234803 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مونته‌نگرو یک دیپلمات روس را اخراج کرد

مازندمجلس: سفارت روسیه در مونته‌نگرو از تصمیم پودگوریتسا برای اخراج یک دیپلمات روس از این کشور خبر داده است.

مازندمجلس: به گزارش نامه نیوز سفارت روسیه در مونته‌نگرو امروز چهارشنبه اعلام کرد، پودگوریتسا یک دیپلمات روسیه را از این کشور اخراج کرده است.
بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، پس از مسمومیت «سرگئی اسکریپال» افسر سابق روسیه در سالزبری انگلیس و متهم شدن مسکو به انجام این اقدام، لندن 23 دیپلمات روسیه را از این کشور اخراج کرد.
این اقدام لندن علیه مسکو واکنش دیگر کشورهای غربی را نیز به دنبال داشت و 25 کشور اروپایی و آمریکایی در همراهی با لندن حدود 150 دیپلمات روس را اخراج کردند.
این اقدام به بهانه مسمومیت یک جاسوس روس‌تبار پناهنده به انگلستان صورت گرفته است. «سرگئی اسکریپال» ماه گذشته در انگلستان با موادی که لندن مدعی است مواد شیمیایی نظامی بوده، مسموم شد. کشورهای غربی مسکو را به دست داشتن در این حادثه متهم کرده و اقدامات تنبیهی دیگری علیه مسکو را در دستور کار قرار داده‌اند.
دولت روسیه دست داشتن در مسمویت اسکریپال را رد کرده و از انگلستان خواسته تیم تحقیق مشترکی درباره این حادثه تشکیل شود. با این وجود، لندن از ارائه شواهد در این رابطه و همکاری با مسکو خودداری کرده است.
یک منبع در وزارت خارجه روسیه این اقدام کشورهای غربی را «غیردوستانه» و «تقابل‌جویانه» خوانده و اعلام کرد ظرف چند روز آینده به نحوی مناسبی به این اقدامات واکنش نشان می‌دهد.
مسکو همچنین هشدار داده است که اقدامات اخیر کشورهای غربی به تشدید تنش در روابط با روسیه منجر می‌شود.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #روسیه #اقدام #دیپلمات #کشورهای #اخراج #انگلستان #اقدامات #اسکریپال #حادثه #داشتن #سرگئی #گزارش #اعلام #مسمومیت #مونته‌نگرو #واکنش

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : مونته‌نگرو یک دیپلمات روس را اخراج کرد


X https://sport45.site/