تاریخ انتشار : چهار شنبه 08 فروردین 1397 - ساعت : 15:43

کد مطلب: 234805 چاپ به اشتراگ گذاشتن

پسکوف: احتمال دیدار پوتین و ترامپ وجود دارد

مازندمجلس: سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه می‎گوید علیرغم موضع ضد روسی واشنگتن در پرونده «سکریپال»، گزینه دیدار رؤسای جمهور روسیه و آمریکا، همچنان مطرح است.

مازندمجلس: به گزارش نامه نیوز کاخ کرملین امروز چهارشنبه از احتمال دیدار ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ، رؤسای جمهور روسیه و آمریکا علیرغم تصمیم واشنگتن به اخراج ۶۰ دیپلمات روس خبر داد.
در همین راستا، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست جمهوری روسیه گفت واشنگتن هیچ اطلاعاتی مبنی بر اینکه آیا دیدار پوتین-ترامپ همچنان در دستور کار قرار دارد یا خیر، ارائه نداده است. با این حال، روسیه برای همکاری در این زمینه آماده است.
گفتنی است آمریکا در واکنش به پرونده «سرگئی سکریپال» جاسوس دوجانبه سابق، از تصمیم برای اخراج ۶۰ دیپلمات روس و تعطیلی کنسولگری روسیه در سیاتل خبر داد. ۱۲ نفر از این دیپلمات‌ها در سازمان ملل مشغول به فعالیت هستند.
اوایل ماه مارس سال جاری، سکریپال مامور اطلاعاتی سابق روسیه و «یولیا» دخترش، بیهوش در یک مکان عمومی در شهر «سالزبری» انگلیس پیدا شدند. مقامات بریتانیایی بعدا اعلام کردند که تحقیقات انجام شده حاکی از آن است که این دو نفر توسط یک ماده شیمیایی مورد استفاده در تسلیحات شیمیایی که منحصرا در اختیار دولت روسیه قرار دارد، مسموم شده‌اند.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #روسیه #پوتین #ترامپ #دیدار #دیپلمات #اطلاعاتی #شیمیایی #اخراج #سکریپال #آمریکا #احتمال #پسکوف #تصمیم #واشنگتن

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : پسکوف: احتمال دیدار پوتین و ترامپ وجود دارد


X https://sport45.site/