تاریخ انتشار : چهار شنبه 08 فروردین 1397 - ساعت : 19:47

کد مطلب: 234830 چاپ به اشتراگ گذاشتن

اسلواکی سفیر خود را از روسیه فراخواند

مازندمجلس: وزارت خارجه اسلواکی از فراخوانده شدن سفیر این کشور از مسکو به دنبال افزایش تنش‌ها بر سر موضوع مسمومیت جاسوس روس‌تبار در انگلیس خبر داد.

مازندمجلس:
به گزارش نامه نیوز به نقل از العالم، وزارت خارجه اسلواکی اعلام کرد که سفیر این کشور را از روسیه فراخوانده تا در خصوص نقش ادعایی مسکو در مسمومیت جاسوس روس‌تبار در انگلیس با وی مشورت‌هایی صورت گیرد.
امروز لوکزامبورگ نیز اعلام کرده بود که سفیر خود را به همین دلیل از مسکو فراخوانده است.
پس از مسمومیت «سرگئی اسکریپال» افسر سابق روسیه در سالزبری انگلیس و متهم شدن مسکو به انجام این اقدام، لندن ۲۳ دیپلمات روسیه را از این کشور اخراج کرد.
این اقدام لندن علیه مسکو واکنش دیگر کشورهای غربی را نیز به دنبال داشت و تا کنون ۲۵ کشور اروپایی و آمریکایی در همراهی با لندن حدود ۱۵۰ دیپلمات روس را اخراج کردند.
«سرگئی سکریپال» ماه گذشته در انگلستان با موادی که لندن مدعی است مواد شیمیایی نظامی بوده، مسموم شد. کشورهای غربی مسکو را به دست داشتن در این حادثه متهم کرده و اقدامات تنبیهی دیگری علیه مسکو را در دستور کار قرار داده‌اند.
دولت روسیه دست داشتن در مسمویت سکریپال را رد کرده و از انگلستان خواسته تیم تحقیق مشترکی درباره این حادثه تشکیل شود. با این وجود، لندن از ارائه شواهد در این رابطه و همکاری با مسکو خودداری کرده است.
یک منبع در وزارت خارجه روسیه این اقدام کشورهای غربی را «غیردوستانه» و «تقابل‌جویانه» خوانده و اعلام کرد ظرف چند روز آینده به نحوی مناسبی به این اقدامات واکنش نشان می‌دهد.
مسکو همچنین هشدار داده است که اقدامات اخیر کشورهای غربی به تشدید تنش در روابط با روسیه منجر می‌شود.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #روسیه #کشورهای #اقدامات #اعلام #اقدام #سکریپال #خارجه #انگلستان #داشتن #وزارت #حادثه #واکنش #اخراج #انگلیس #مسمومیت #سرگئی #اسلواکی #دیپلمات #فراخوانده

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : اسلواکی سفیر خود را از روسیه فراخواند


X https://sport45.site/