جناب فرماندار سابقه خدمتی شما در اشرف‌البلاد کفاف مرور وقایع را نمی‌کند

تاریخ انتشار : چهار شنبه 08 فروردین 1397 - ساعت : 23:59

کد مطلب: 234842 چاپ به اشتراگ گذاشتن

اختصاصی مازندمجلس/ اعظم السادات حسینی خطاب به فرماندار بهشهر؛

جناب فرماندار سابقه خدمتی شما در اشرف‌البلاد کفاف مرور وقایع را نمی‌کند

اختصاصی مازندمجلس: در پی دیدار نوروزی برخی از جوانان حامی دولت با فرماندار شهرستان بهشهر، خنجری فرماندار این شهرستان در آن جلسه اظهار نظراتی داشته‌اند که با وجود عدم حضور چهره‌های شاخص و اعضای ستاد روحانی در این جلسه، اظهارات فرماندار بهشهر با واکنش تنی چند از فعالین سیاسی اصلاح‌طلب شهرستان و عضو شورای شهر بهشهر مواجه شد که عینا منتشر می‌شود.

اختصاصی مازندمجلس: جناب آقای دکتر خنجری

فرماندار محترم شهرستان بهشهر

با سلام و احترام

ضمن تبریک سال نو و آرزوی توفیق خدمت خالصانه و صادقانه بر محور مردم برای مسئولان نظام جمهوری اسلامی، مطلع گردیدیم در دید و بازدید نوروز برخی از اعضای شورای اصلاح‌طلبان بهشهر با جناب عالی، بر خلاف روال معمولِ این ایام که مسئولین از امید، انگیزه، همدلی و همراهی در سال پیش رو سخن می‌رانند شما به زعم خود از چالش های مدیریت شهری در سال 96 که ناشی از دخالت غیرقانونی برخی مسئولان در وظایف دیگر مسئولان است سخن راندید، لذا ضرورت ایجاب کرد جهت اطلاع شما و تنویر افکار عمومی مواردى را متذکر گردم:

"سالی که نکوست از بهارش پیداست"

آقای فرماندار!

در فرمایشات خود عنوان کردید که: باید به مردم القا کنید که به چه کسانی رأی دهند و جایگاه ها را تعریف کنید!!! ظاهراً مطلع نیستید 5 نفر از 7 نفر اعضای شورای شهر بهشهر سابقه عضویت در چند دوره متوالی شورا به اعتبار اعتماد شهروندان فهیم بهشهر را دارند که قطعاً عملکرد و رویکرد مثبتشان موجب جلب نظر مجدد همشهریانشان می‌گردد. حال شما با حضور دو ماهه خود -علی الظاهر بدون شناخت قبلی از محیط- با کدام مجوز درک، فهم، شعور و انتخاب مردم اشرف البلاد را مورد هجمه قرار داده و گمان می.برید صلاح مردمی که ریشه در این آب و خاک دارند را بهتر از خودشان تشخیص می‌دهید؟! و بر اساس چه معیاری طی مدت هشت هفته که بر کرسی فرمانداری این شهر تکیه زده‌اید مجموعه ای را که منتخب بیش از صد هزار جمعیت شهری بهشهر می‌باشد و نه منتصب يه عده‌ای خاص، به قضاوت می‌نشینید و بی پروا اعلام نظر غیرکارشناسی می‌نمایید؟!

آقای خنجری؛

صحبت از "خدمت به مردم"، "جنگ بر سر منافع" و ... نمودید که جالب ترین جمله شما در این حوزه این بود که «من منافع مادی فقط مدنظرم نیست!»

ظاهراً شما انواع منافع را بهتر از دیگران می شناسید! بخاطر دارم در جلسه‌ای که در معیت اعضای محترم شورای اسلامی شهرستان خدمت رسیدیم از اینکه «شورا نهادی مردمی و مستقل است و شما در امور شورایی دخالت نمی‌کنید و اگر از شما مشورت بخواهند صرفاً مشورت می‌دهید» یاد کردید اما عملکرد شما طی این مدت در تناقض با سخنان و شرح وظایف تان بوده؛ حال این سؤال پیش آمده، بین عملکردتان -مخصوصاً در خصوص برگزاری جلسه غیرقانونی انتخاب مجدد شهردار و نحوه حضور سؤال برانگیزتان!- و این بخش از فرمایشاتتان در خصوص منافع و جنگ و عدم پاسخگویی به مکاتبات مسئولان شهری و شهرستانی چه ارتباطی وجود دارد؟!

برادر بزرگوارم

جهت کوتاه شدن مطلب عرض می‌کنم سابقه خدمتی شما به اشرف البلاد کفاف مرور وقایع را نمی‌کند اما برای درک بهتر اینکه چه کسانی منافع را به دور از شرح وظایف، اهم کارهای خود قرار داده و کار خود و مردم را تعطیل نموده و بذر اختلاف و نفاق را در بستر مدیریت شهری پراکنده نمودند شما را ارجاع می‌دهم به سخنرانی خودم به تاریخ ٩٦/٧/١٥ که در آرشیو سایت‌ها و روزنامه‌های استانی موجود است. لطفاً از آبیاری بذرها دست بردارید.

بردار ارزشی؛

خواهشمندم یک بار شرح وظایف خود و شورای اسلامی شهر را مطالعه فرمایید آنگاه کاملاً آگاه خواهید شد که بحث تصویب بودجه، انتخاب شهردار، هدایت اعضای شورا ، چه و چه در حوزه کاری شما نمی‌گنجد که لازم باشد با دو، سه نفر اعضای شورا جدا جدا جلسه گذاشته و برای شهروندان فرهیخته بهشهر شائبه و شایعه لابی قدرت را قوت بخشید و برای خود تصور میانجی را ایجاد کنید.

عمده‌ترین مشکل برخی از مسئولین شهرستان ما عدم آگاهی از شرح وظایف و محدوده اختیارات خود است که بدون در نظر گرفتن منافع عمومی و احترام به حقوق متقابل منجر به بروز چالش‌ها از روز اول گردید.

آقای فرماندار؛

ای کاش جناب عالی بجای ورود به حوزه اختیارات اعضای شورای اسلامی شهر -که بنده این موضوع را متأسفانه ناشی از ضعف مدیریتی و عدم آگاهی کافی از قوانین و نداشتن تدابیر لازم برای شرایط خاص توسط رئیس شوراى شهر می‌دانم- در راستای اصلاح روند اداری وفق قانون به مکاتبات متعدد اعضای شورا و رئیس شورای شهرستان که در برخی موارد بیش از یک ماه از تاریخ آن می‌گذرد؛ پاسخ دهید تا احتمال تخلفات قانونی در سیستم اداری کاهش یابد. به ذکر چند نمونه اکتفا می‌کنم:

 ١. نامه شماره 1238 مورخه 6/12/96 موضوع: ذکر تخلفات رئیس شورا در 6 بند و ارائه مستندات قانونی این تخلف و درخواست جلوگیری آنها

 ٢. نامه شماره 115 مورخ 9/12/96 موضوع: تخلف آشکار اداری انتخاب مجدد شهردار و درخواست این که در صورت وجود مستمسک قانونی ارائه آن به شورای شهر از شما به عنوان فرد  پیگیری کننده

 ٣. نامه شماه 117 موخه 10/12/96 موضوع: برگزاری جلسه غیرقانونی 9/12/96 و صورت جلسه غیرقانونی انتخاب مجدد شهردار بدون تعیین تکلیف شهردار قبلی با توجه به رأی دیوان عدالت اداری و ادله قانونی و درخواست ارائه مستندات قانونی از شما با توجه به اینکه در جلسه مذکور به بنده اعلام نموديد پاسخ مرا قانونی و مکتوب خواهید داد!

٤. نامه شماره 1291 مورخ 15/12/96 موضوع: طرح سؤال مغایرت‌های قانونی موجود در انتخاب مجدد شهردار

٥. نامه شماره 1392 مورخ 28/12/96 موضوع: تکرار برگزاری جلسات غیرقانونی توسط رئیس شورا و همچنین مکاتباتی در خصوص مغایرت قانونی ترکیب اعضای هیأت تطبیق شهرستان با قانون و موارد دیگر که همچنان بی پاسخ مانده است.

فلذا اينجانب به ذکر همین موارد بسنده نموده و در پایان لازم می‌دانم مطالعه اصل بیستم، هفتم و یکصد و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی، تبصره ماده 9 آیین نامه داخلی شوراهای اسلامى شهر، تبصره 3 ماده 80 قانون تشکیلات وظایف انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران با اصلاحیه‌های بعدی آن و ماده 73 آن را به شما توصیه مينمایم که قطعاً در رفع دغدغه هایتان مؤثر خواهد بود.

سالی سرشار از امید و پویایی در راستای تحقق خواسته‌های مردم شهرم که صرفاً با قانونمداری و ارجحيت منافع شهر و شهروندان بر هر نوع منفعتی به وقوع می‌پیوندد برای مسئولان خدوم و شهروندان فهیم اشرف البلاد آرزومندم.

اعظم السادات حسینی کوهستانی

رئیس شورای اسلامی شهرستان بهشهر و دبیر شورای اسلامى شهر بهشهر


برچسب ها : #مازندمجلس #خنجری #فرماندار بهشهر #شورای شهر بهشهر #اعظم السادات حسینی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : جناب فرماندار سابقه خدمتی شما در اشرف‌البلاد کفاف مرور وقایع را نمی‌کند


X https://sport45.site/