تاریخ انتشار : پنج شنبه 09 فروردین 1397 - ساعت : 12:06

کد مطلب: 234879 چاپ به اشتراگ گذاشتن

روحانی: سکونت در خانه، در گرو همکاری با همسایگان است/ تولید مشترک خودروی با کیفیت، موجب افتخار دو ملت ایران و آذربایجان است

مازندمجلس: رئیس جمهور عشق به مولا علی (ع) و گرامیداشت نوروز را نماد صمیمیت دو ملت ایران و آذربایجان دانست و با بیان اینکه بهار شکوفایی روابط دو کشور آغاز شده است ،تصریح کرد: امروز بهترین روابط را بین ایران و آذربایجان شاهدیم و روابط تهران - باکو و دستاوردهای آن، برای تمام منطقه و جهان سازنده است.

مازندمجلس: به گزارش نامه نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری،حسن روحانی روز پنجشنبه در همایش تجاری جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان ، با بیان اینکه از پیشرفت و آبادانی آذربایجان و شکوفایی همکاریها با ایران خوشحالیم، گفت:در این سفر به تصمیمات راهبردی و تاریخی رسیدیم و دستاوردهای بزرگ این سفر در آینده ثمر می دهد.
اهم صحبت های او از این قرار است:
*پیشرفت و آبادانی آذربایجان و شکوفایی همکاریها با ایران خوشحالیم
*در این سفر به تصمیمات راهبردی و تاریخی رسیدیم؛ دستاوردهای بزرگ این سفر در آینده ثمر می دهد.
*ظرفیتهای تاریخی و استفاده نشده را با اراده و تصمیم دو دولت به ثمر رساندیم
*سکونت در خانه، در گرو برادری و همکاری با همسایگان است.
*دولتهای تهران و باکو زمینه لازم برای روابط تجار و بخش خصوصی را فراهم می کنند.
*تفکر برد - برد، روابط را پایدار می کند.
*تولید مشترک خودروی با کیفیت، موجب افتخار دو ملت است.
*زمینه های متنوع انرژی، صنایع، بهداشت، فناوری و کشاورزی برای سرمایه گذاران فراهم است.
*دوستی و به فکر یکدیگر بودن، مهمتر از منافع اقتصادی است.
*دین و باور و فرهنگ ملتهای منطقه یک سرچشمه دارد؛ باید کنار هم و برای هم باشیم.
*توسعه روابط دوجانبه به روابط چند جانبه، همکاری ها را پایدار می کند.
*در همکاریهای بانکی هنوز به روابط مطلوب و نهایی نرسیده ایم؛ نیاز به تجارت آزاد داریم و کمیسیون مشترک باید موانع را برطرف کند.
*استانهای همجوار و ملتهای ما باید براحتی به یکدیگر دسترسی داشته باشند.
*اسلام ما، دین رحمت است.
*در اسلام، تهدید و ترور نیست؛ پیرو مسیر پیامبر و اهل بیت (ع) هستیم.
*نظرات دو کشور در بسیاری از موارد منطقه ای و جهانی، عین یکدیگر است.
*با حکمت و درایت رهبران دو کشور، روز بروز شاهد توسعه بیشتر روابط خواهیم بود
*در مرحله نخست قرار است محصولات خانواده دنا شامل دنا و دناپلاس در جمهوری آذربایجان تولید شود.
افتتاح کارخانه خودروسازی خزر و خط آهن آستارا-آستارا
همچنین امروز کارخانه تولید مشترک خودروایران و جمهوری آذربایجان(خزر) در منطقه نفت چالا با ظرفیت سالانه ۱۰‌هزار دستگاه برای تولید پنج مدل خودروی سواری و خط آهن آستارا-آستارا روز پنجشنبه در مراسمی در همایش اقتصادی تجاری، با حضور «حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی»و «الهام علی اف» افتتاح شد.
خط تولید محصولات ایران خودرو در سایت جمهوری آذربایجان در فاز ابتدایی باظرفیت تولید سالانه ۱۰ هزار دستگاه آغاز بکار می کند که با توسعه ، ظرفیت آن به ۱۵ هزار دستگاه در سال می رسد.
محصولات تولیدی در سایت جمهوری آذربایجان به کشورهای مشترک المنافع که قرارداد ترجیحی میان آنها اجرامی شود ، صادر خواهدشد. در این پایگاه تولیدی فناوری های مدرن ، تجهیزات و ماشین آلات پیشرفته به کار گرفته شده است.
همچنین در این همایش ، از طریق ویدئو کنفرانس خط آهن آستارا- آستارا افتتاح شد.
اتصال خط آهن آستارا - آستارا به کشورهای اروپایی، تحول بزرگی در منطقه ایجاد می کند و پس از اتصال این خط ریلی به رشت و احداث و تکمیل راه آهن رشت-آستارا کریدور ریلی شمال و جنوب ایران فعال خواهد شد.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #آستارا #آذربایجان #تولید #جمهوری #روابط #مشترک #منطقه #یکدیگر #محصولات #دستگاه #افتتاح #روحانی #توسعه #تاریخی #خودروی #همایش #همکاری #اسلام #اتصال #کیفیت #افتخار #ملتهای #همسایگان #کارخانه #سالانه #سکونت #ظرفیت #اقتصادی #کشورهای #تولیدی #فناوری #خوشحالیم #تصمیمات #همکاریها #شکوفایی #پیشرفت #آبادانی #راهبردی #دستاوردهای #پایدار #تجاری #فراهم #پنجشنبه #آینده #زمینه #پایگاه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : روحانی: سکونت در خانه، در گرو همکاری با همسایگان است/ تولید مشترک خودروی با کیفیت، موجب افتخار دو ملت ایران و آذربایجان است


X https://sport45.site/