تاریخ انتشار : پنج شنبه 09 فروردین 1397 - ساعت : 17:14

کد مطلب: 234907 چاپ به اشتراگ گذاشتن

عراقچی با وزیر امور خارجه ازبکستان دیدار کرد

مازندمجلس: سیدعباس عراقچی، معاون سیاسی وزارت امور خارجه با وزیر امور خارجه ازبکستاندیدار کرد.

مازندمجلس: دکتر عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه در حاشیه کنفرانس صلح افغانستان در تاشکند، با عبدالعزیز کامل اف وزیر امور خارجه ازبکستان درباره روابط دوجانبه و همکاریهای منطقه ای دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار، وزیر امور خارجه ازبکستان با اشاره به تغییر فضای سیاسی روابط ازبکستان با ایران، از همکاری دو کشور در زمینه ایجاد صلح و امنیت در افغانستان ابراز خرسندی کرد و ضمن استقبال از برنامه سفر آینده رئیس جمهور کشورمان به تاشکند، از آمادگی کشورش برای توسعه روابط در زمینه های سیاسی، اقتصادی و تجاری با ایران خبر داد.
آقای عراقچی نیز در این دیدار با استقبال از سیاست های جدید دولت ازبکستان و رویکرد همکاری و همگرایی منطقه ای آقای میرضیایف رئیس جمهور این کشور، از ابتکار وی برای برگزاری کنفرانس صلح افغانستان ابراز خرسنندی کرد. معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان وضعیت موجود در افغانستان را نگران کننده خواند و آمادگی کشورمان برای همکاری با ازبکستان برای ایجاد صلح و ثبات در افغانستان را به طرف ازبک اعلام نمود.
آقای عراقچی در خصوص مسایل دوجانبه نیز با ابراز خرسندی از گسترش روابط در تمامی زمینه های بویژه اقتصادی، ابراز امیدواری نمود که همکاریهای بازرگانی، اقتصادی و حمل و نقلی بین دو کشور نیز با همکاری متقابل بیش از پیش گسترش یابد تا شاهد تحقق ظرفیتهای موجود در روابط اقتصادی دو طرف باشیم.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #ازبکستان #افغانستان #خارجه #روابط #عراقچی #ابراز #همکاری #اقتصادی #دیدار #سیاسی #زمینه #کشورمان #جمهور #موجود #گسترش #استقبال #آمادگی #منطقه #کنفرانس #معاون #تاشکند #دوجانبه #ایجاد #همکاریهای #خرسندی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : عراقچی با وزیر امور خارجه ازبکستان دیدار کرد


X https://sport45.site/