تاریخ انتشار : پنج شنبه 09 فروردین 1397 - ساعت : 23:48

کد مطلب: 234924 چاپ به اشتراگ گذاشتن

شوخی وزیر دفاع آمریکا با جان بولتون؛ شنیده ام تو شیطان مجسمی /آخرین باری که چک کردم آمریکایی بودی

مازندمجلس: وزیر دفاع آمریکا در اولین دیدارش با مشاور امنیت ملی جدید آمریکا به شوخی او را «شیطان مجسم» خطاب کرد.

مازندمجلس:  «جیمز متیس» وزیر دفاع آمریکا روز پنج‌شنبه برای اولین بار با «جان بولتون» که از ماه آینده به عنوان مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور آمریکا مشغول به فعالیت می‌شود، دیدار کرد.
به گزارش نامه نیوز متیس  هنگام استقبال از او در اشاره تلویحی به گزارش‌های متعدد منتشر شده درباره مواضع جنگ‌طلبانه بولتون، به شوخی به وی گفت: «ممنون که آمدی. شنیده‌ام که تو شیطان مجسم هستی. منتظر دیدنت بودم.»
متیس دیروز هم گفته بود تاکنون دیداری با بولتون نداشته و او را نمی‌شناسد، اما تصور می‌کند که می‌تواند با او کار کند. وی گفته بود: «قرار است با هم دیدار کنیم. آماده کار کردن با او هستم و هیچ ملاحظه یا نگرانی‌ای ندارم. آخرین باری که چک کردم، او آمریکایی بود و من هم می‌توانم با آمریکایی‌ها کار کنم. خوب؟ من کوچکترین نگرانی‌ای در این مورد ندارم.»
این در حالی است که رسانه‌های آمریکایی پیش از این به نقل از منابع آگاه خبر داده بودند که متیس در محافل خصوصی گفته که ممکن است نتواند با بولتون کنار بیاید.
متیس در کنار «جان کلی» رئیس کارکنان کاخ سفید، تنها بازمانده حلقه موسوم به «آدم بزرگ‌های کاخ سفید» است. این اصطلاح اشاره‌ای بود به چند عضو دولت «دونالد ترامپ» که مواضع نسبتا معقول‌تر و محتاطانه‌تری داشتند. «رکس تیلرسون» وزیر خارجه برکنار شده و «هربرت مک‌مستر» مشاور امنیت ملی ترامپ که پایان این ماه سمتش را به بولتون تحویل می‌دهد، از جمله اعضای این حلقه بودند. گفته می‌شود کلی هم در آستانه اخراج یا استعفا قرار دارد.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #بولتون #آمریکا #آمریکایی #نگرانی‌ای #مواضع #ترامپ #ندارم #امنیت #شیطان #مشاور #دیدار

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : شوخی وزیر دفاع آمریکا با جان بولتون؛ شنیده ام تو شیطان مجسمی /آخرین باری که چک کردم آمریکایی بودی


X https://sport45.site/