تاریخ انتشار : جمعه 10 فروردین 1397 - ساعت : 07:54

کد مطلب: 234928 چاپ به اشتراگ گذاشتن

ولیعهد جنجالی عربستان ایران را تهدید به جنگ کرد /کشورهای غربی برای جلوگیری از جنگ، باید با تحریم به ایران فشار وارد کنند / احتمالا ۱۰ تا ۱۵ سال دیگر شاهد جنگ با ایران خواهیم بود /استقبال از راهبرد ترامپ برای لغو برجام /اگر به یمن حمله نمی کردیم این کشور بین حوثی ها و القاعدده تقسیم می شد

مازندمجلس: ولی‌عهد پادشاهی سعودی از کشورهای غربی خواست فشار تحریمی به ایران را افزایش دهند، چراکه در غیر اینصورت «۱۰ تا ۱۵ سال دیگر باید با این کشور بجنگیم.»

مازندمجلس: «محمد بن سلمان» ولی‌عهد پادشاهی سعودی در مصاحبه‌ای تازه صراحتا از کشورهای غربی خواست با اعمال تحریم‌های بیشتر فشار بر ایران را افزایش دهند.
به گزارش نامه نیوز وی که به آمریکا سفر کرده، در یکی دیگر مصاحبه‌های متعددش با رسانه‌های آمریکایی  به نشریه «وال استریت ژورنال» گفته تحریم «فشارها بر این رژیم را افزایش می‌دهد.»
بن سلمان که در حال حاضر عملا پادشاه سعودی به شمار می‌آید، افزود: «ما باید [در فشار با تحریم] موفق شویم تا از درگیری نظامی جلوگیری کنیم. اگر در آنچه در تلاش برای انجامش هستیم موفق نشویم، احتمالا ۱۰ تا ۱۵ سال دیگر شاهد جنگ با ایران خواهیم بود.»
ولی‌عهد سعودی از هفته گذشته در آمریکا به سر می‌برد و در این مدت با مقام‌های مختلف دولت و کنگره آمریکا دیدار کرده است. بر اساس گزارش‌ها، در تمام این دیدارها ایران یکی از موضوعات مورد بحث بوده است. ریاض مانند تل‌آویو از راهبرد دولت «دونالد ترامپ» در قبال توافق هسته‌ای با ایران استقبال کرده و «اصلاح یا لغو» این توافق را خواستار شده است.
بن‌سلمان در بخش دیگری از این مصاحبه با موضع ریاض در قبال گروه «اخوان المسلمین» پرداخته و بار دیگر از لزوم مقابله با این گروه سخن گفته است.
وی گفت: «اخوان المسلمین پرورش‌دهنده تروریست‌هاست. ما باید از شر افراط‌گرایی خلاص شویم. در نبود افراط‌گرایی، هیچ‌کس نمی‌تواند تروریست شود.»
ولی‌عهد و وزیر دفاع پادشاهی سعودی در ادامه به جنگ یمن هم پرداخت و تلاش کرد حمله به این کشور را توجیه کند.
او در توجیه حملاتی که وارد سال چهارمش می‌شود و تاکنون بیش از ۱۰۰۰۰ کشته برجا گذاشته و بزرگترین قحطی چند دهه گذشته را موجب شده، گفت: «اگر ما در سال ۲۰۱۵ وارد عمل نشده بودیم، یمن بین حوثی‌ها و القاعده به دو بخش تقسیم می‌شد.»
وی که در ابتدای حمله به یمن وعده داده بود عملیات «طوفان قاطعیت» به شکست فوری انقلابیون یمنی منجر شود، در مصاحبه با وال استریت ژورنال هم در پاسخ به سوالی درباره پاسخ موشکی گسترده یمنی‌ها به حملات جنگنده‌های سعودی به یمن، این اقدام را نشانه ضعف خواند و گفت: «آن‌ها می‌خواهند پیش از شکست هرآنچه در توان دارند انجام دهند.»
بن‌سلمان در پایان به آنچه «اصلاحات اجتماعی» در عربستان خوانده می‌شود هم پرداخت و گفت هدف تصمیمات دو سال اخیر برای باز کردن فضای اجتماعی، رقابتی کردن اقتصاد و ترغیب اتباع عربستان به بازگشت به این کشور است.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #سعودی #عربستان #ولی‌عهد #تحریم #آمریکا #بن‌سلمان #گذشته #مصاحبه #توافق #اخوان #توجیه #اجتماعی #پرداخت #افراط‌گرایی #المسلمین #ژورنال #افزایش #استقبال #خواهیم #احتمالا #جلوگیری #راهبرد #ترامپ #کشورهای #پادشاهی #سلمان #تقسیم #استریت

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : ولیعهد جنجالی عربستان ایران را تهدید به جنگ کرد /کشورهای غربی برای جلوگیری از جنگ، باید با تحریم به ایران فشار وارد کنند / احتمالا ۱۰ تا ۱۵ سال دیگر شاهد جنگ با ایران خواهیم بود /استقبال از راهبرد ترامپ برای لغو برجام /اگر به یمن حمله نمی کردیم این کشور بین حوثی ها و القاعدده تقسیم می شد


X https://sport45.site/