تاریخ انتشار : جمعه 10 فروردین 1397 - ساعت : 08:16

کد مطلب: 234933 چاپ به اشتراگ گذاشتن

ارتش یمن شرکت «آرامکو» عربستان را هدف گرفت

مازندمجلس: منابع یمنی اعلام کردند ارتش این کشور با استفاده از موشک تازه‌رونمایی شده «بدر ۱» شرکت «آرامکو» عربستان را هدف گرفته است.

مازندمجلس: شبکه «المسیره» یمن پنج‌شنبه شب به نقل از منابع آگاه از شلیک یک موشک بالستیک به سمت شرکت «آرامکو» عربستان خبر داد.
به گزارش نامه نیوز بر اساس این گزارش، در این پاسخ موشکی از یک موشک بالستیک از نوع تازه رونمایی‌شده «بدر ۱» استفاده شده و شرکت نفتی آرامکو واقع در منطقه «جیزان» (جازان) هدف قرار گرفته است.
همزمان با این خبر، وزارت دفاع عربستان مدعی شد سامانه‌های دفاع موشکی این کشور یک موشک بالستیک را بر فراز جیزان رهگیری کرده و ساقط کرده‌اند.
شلیک موشک به سمت این شرکت نفتی سعودی ساعاتی پس از آن انجام شد که حمله هوایی جنگنده‌های سعودی به منطقه‌ای مسکونی در شمال صنعا به شهادت دستکم ۸ غیرنظامی از جمله ۵ زن منجر شد. در این حمله دستکم ۱۳ نفر هم زخمی شدند.
هفته گذشته هم انقلابیون یمنی در سالگرد آغاز حملات مرگبار عربستان سعودی به این کشور، هفت موشک بالستیک به مناطق مختلف عربستان از جمله «ریاض» شلیک کردند.
در آن حمله هم عربستان مدعی شد هر هفت موشک را با موفقیت رهگیری و ساقط کرده، اما ویدئوهای منتشر شده از رد شدن موشک‌های پدافند از کنار موشک‌های یمنی و همچنین بازگشت یکی از موشک‌های پدافند به زمین و کشته شدن یک تبعه مصر بر اثر این حادثه، موجب شد تا خبرگزاری «آسوشیتدپرس» بنویسد در ادعای سعودی‌ها مبنی بر مقابله موفق با موشک‌های مهاجم، «تردیدهای جدی» وجود دارد.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #عربستان #موشک‌های #بالستیک #سعودی #آرامکو #دستکم #پدافند #جیزان #گزارش #موشکی #رهگیری

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : ارتش یمن شرکت «آرامکو» عربستان را هدف گرفت


X https://sport45.site/