تاریخ انتشار : جمعه 10 فروردین 1397 - ساعت : 08:24

کد مطلب: 234934 چاپ به اشتراگ گذاشتن

ورود یک هیات نظامی بلندپایه آمریکایی به ترکیه با «پیشنهاد وسوسه انگیز»

مازندمجلس: یک هیات نظامی بلندپایه آمریکا با پیشنهاد «وسوسه‌انگیز» نصب سامانه دفاعی موشکی «پاتریوت» در ترکیه، وارد آنکارا شدند.

مازندمجلس: یک هیات نظامی بلندپایه آمریکایی وارد آنکارا شده‌‌اند تا در خصوص نصب سامانه دفاعی موشکی در ترکیه با مسئولان این کشور گفت‌وگو کنند.
به گزارش نامه نیوز رسانه‎های ترکیه‎ای خبر دادند که هیات آمریکایی با «پیشنهاد وسوسه انگیز» نصب پاتریوت و فروش سلاح های آمریکایی، وارد ترکیه شده‌اند.
آمریکا و ناتو با وجود درخواست رسمی چند سال پیش ترکیه، از تجهیز این کشور به این سامانه دفاع موشکی خودداری کرده بودند و همین امر باعث شد که ترکیه به گفت‏‌وگو با روسیه برای خرید سامانه دفاع موشکی «اس ۴۰۰» روی بیاورد که این مساله خشم پنتاگون را برانگیخت.
رسانه‌های ترکیه‌ای اعلام کردند که واشنگتن سعی می‌کند ترکیه را از اس-۴۰۰ روسیه بی‌نیاز کند، اما آنکارا بارها اعلام کرده که می‌خواهد سامانه روسی را به تجهیزات نظامی خود اضافه کند.
هیات آمریکایی قرار است با مسئولان وزارت دفاع ترکیه و مستشاران صنایع دفاعی این کشور دیدار کند. این دیدار دو روز پس از تماس تلنفی «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه و «دونالد ترامپ» همتای آمریکایی وی صورت می‌گیرد.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #ترکیه #آمریکایی #سامانه #موشکی #نظامی #مسئولان #دیدار #نکا #اعلام #روسیه #آنکارا #بلندپایه #پیشنهاد #وسوسه #انگیز #دفاعی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : ورود یک هیات نظامی بلندپایه آمریکایی به ترکیه با «پیشنهاد وسوسه انگیز»


X https://sport45.site/