تاریخ انتشار : جمعه 10 فروردین 1397 - ساعت : 09:14

کد مطلب: 234941 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس مجلس قطر در نشست ژنو دربارۀ ایران چه گفت؟

مازندمجلس: «شیخ احمد بن عبدالله بن زید آل محمود» رییس مجلس شورای قطر با انتقاد از تحریم های عربستان، امارات، بحرین و مصر علیه دوحه گفت: اگر کمک ایران نبود، امکان خروج از تحریم را نداشتیم.

مازندمجلس:
آل محمود در یکصد و سی و هشتمین اتحادیه پارلمان های بین المللی که در ژنو سوئیس برگزار شد، اظهار داشت؛ ایرانی ها همسایگان ما هستند آنها پس از تحریم قطر از سوی عربستان، امارات، بحرین و مصر به هواپیماها و کشتی های ما اجاره عبور دادند اگر آنها این کار را نمی کردند، هواپیماهای قطر نمی توانستند پرواز کنند.
وی گفت اگر چه قطر موفق شده است تحریم ها را بشکند، اما هنوز خانواده ها در این کشور و بقیه کشورهای عربی حوزه خلیج فارس در اثر محاصره آسیب زیادی دیده اند.
رئیس مجلس عربستان در ادامه با بیان اینکه قطر در مقابل تحریم ها مقابله به مثل نکرده است، گفت اگر صادرات گاز را به امارات قطع کنیم یک سوم دوبی و ابو ظبی در تاریکی فروخواهد رفت. علاوه بر این 50 هزار مصری در قطر کار می کنند و ما می توانستیم آنها را بیرون کنیم ولی این کار را نکردیم.
وی گفت؛ آنچه که برای قطر پیش آمد غیر منطقی بود آنها می خواستند قیمومیت خود را بر ما اعمال کنند و حاکمیت کشور را نقض و از نظر اقتصادی این کشور را فلج کنند. حتی به ما اعلام کرده بودند باید از برگزاری جام جهانی فوتبال انصراف دهید تا تحریم ها رفع شود.
عربستان ، بحرین ، امارات و مصر 5 ژوئن 2017 (15 خرداد 96 ) با متهم کردن قطر به حمایت از تروریسم تمامی روابط خود با این کشور را قطع کردند و مرزهای زمینی ، دریایی و هوایی با قطر را بستند.
این کشورها 13 شرط را برای از سرگیری روابط با قطر اعلام کردند اما دوحه بدون پذیرش این شروط، اعلام کرده است که تحریم کنندگان برای اثبات ادعاهای خود هیچ مدرک قابل قبولی در اختیار ندارند.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #تحریم #اعلام #امارات #عربستان #روابط #بحرین

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : رئیس مجلس قطر در نشست ژنو دربارۀ ایران چه گفت؟


X https://sport45.site/