تاریخ انتشار : جمعه 10 فروردین 1397 - ساعت : 11:42

کد مطلب: 234955 چاپ به اشتراگ گذاشتن

جانشین فرمانده کل سپاه:مشکلات کشور انکارناپذیر ولی قابل حل شدن است

مازندمجلس: جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران، با بیان این‌که «شهدا کشور را از گردنه های خطرناک عبور دادند»، گفت: شهدا با درس گرفتن از تاریخ اسلام، اقدام علوی کردند.

مازندمجلس:
به گزارش نامه نیوز سردار حسین سلامی در یادواره سردار شهید «حسین املاکی» که در مسجد جامع لنگرود برگزار شد، امنیت و آرامش امروز کشور را مرهون حماسه آفرینی های شهیدان دانست و اظهار کرد: شهدا رمز ماندگاری انقلاب و نظام هستند.
وی شهدا را قهرمانان واقعی ملت دانست و افزود: قهرمانان یک کشور معرف شخصیت ملت آن است و لذا شهید املاکی خورشیدی است که از گیلان طلوع کرد و امروز متعلق به ایران و اسلام است. شهدا شخصیت های طراز اول جامعه هستند، انقلاب اسلامی شهدای بسیاری را در راه اسلام تقدیم کرده و امروز شهدا ستارگان درخشان آسمان ایران هستند.
وی شهدا را انسان های بصیر و هوشمند دانست و عنوان کرد: شهید املاکی طلایه دار بصیرت بود و بر لزوم ایستادگی مقابل دشمن تاکید داشت؛ لذا مقام معظم رهبری زیباترین و پرمعناترین ویژگی را درخصوص شهید املاکی به کار بردند و از این شهید بزرگوار تعبیر به قهرمان کردند.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان این‌که «شهدا کشور را از گردنه های خطرناک عبور دارند»، عنوان کرد: شهدا با درس گرفتن از تاریخ اسلام، اقدام علوی کردند و با پیروی کردن از امام و ولی خود اجازه ندادند مردم در مقابل دشمن تسلیم شوند.
وی انقلاب اسلامی ایران را متکی به قدرت توحید و ایمان دانست و خاطرنشان کرد: استکبار جهانی که انقلاب اسلامی ایران را مانعی در برابر اهداف استکباری و استعماری خود دید، جنگ هشت ساله را به سرکردگی صدام علیه ملت ما به راه انداخت تا انقلاب نوپای ما را دچار مشکل کند. این در حالی است که متفکران جهان اعتماد داشتند که امنیت بدون تکیه بر آمریکا امکان پذیر نیست، اما با حماسه آفرینی شهدا و همه  ملت غیور ایران توانستیم دشمنان را شکست دهیم و آنان را از خاک کشور بیرون کنیم.
وی نظریه های معمار کبیر انقلاب اسلامی را بر هم زننده معادلات استکبار دانست و گفت: امام خمینی(ره) ملت ایران را تبدیل به ملتی مقاوم و متحد کرد و امروز یکی از قدرت های جهان محسوب می شویم.
سلامی با اشاره به مشارکت کشورهای دنیا علیه ایران در جنگ هشت ساله، خاطرنشان کرد: دفاع مقدس طولانی‌ترین جنگ دنیا بود و اگر دفاع نمی کردیم امروز چیزی از جمهوری اسلامی باقی نمی ماند و کفار بر ما تسلط داشتند؛ لذا این عزت و اقتدار را مدیون فداکاری و رشادت شهدا هستیم.
وی با بیان این‌که «کار شهدا تنها به وارستگی و دل کندن از دنیا خلاصه نمی شود»، خاطرنشان کرد: شهدا برای نظام ما قدرت بازدارندگی ایجاد کردند و امروز کسی جرات نمی کند فکر بدی علیه ایران کند.
وی با بیان این‌که «شهدای ما به شهدای کربلا تاسی کردندن، گفت: شهدا از فرهنگ عاشورا الگو گرفتند و مانند شهیدان کربلا جاویدان شدند.
جانشین فرمانده سپاه با بیان این‌که «ایستادگی و مقاومت ملت ایران در برابر دشمنان تنها به دفاع مقدس خلاصه نمی شود»، اظهار کرد: باید روحیه ایثار، مقاومت، جهاد و شهادت را زنده نگه داریم، زیرا امروز دشمن در همه عرصه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی برای ما نقشه های شوم دارد و سعی می کند با تهاجم و تحریم ملت ما را به زانو درآورد تا دست از آرمان های انقلاب اسلامی بکشیم.
وی با بیان این‌که «دشمنی های استکبار جهانی با ملت ایران هر کشوری را نابود می کرد»، گفت: بعد از چهار دهه تحریم همچنان روی پای خود ایستاده ایم و با دشمنان مبارزه می‌کنیم. امروز دشمن از طریق فضای مجازی همه جنبه های زندگی ملت ما به ویژه جوانان را مورد حمله قرار داده است تا ما را از اسلام، مکتب، مسجد، نماز و همه داشته های فرهنگی و اعتقادی مان دور کند؛ لذا باید سیره شهدا را الگوی خود قرار دهیم.
وی دفاع از اسلام و انقلاب را در گرو توکل بر خدا و مقاومت در برابر دشمنان خدا دانست و عنوان کرد: ملت ما تصمیم گرفته در مسیر توسعه و پیشرفت گام بردارد، اما دشمن همچنان دشمنی و توطئه چینی می کند تا ما را از مسیرمان منحرف سازد. مقابله آمریکا و اروپا با دستاوردهای بومی هسته ای جمهوری اسلامی ایران گواهی بر این مدعاست.
سلامی با بیان این‌که «امروز اراده ایران می تواند بر دیگر کشورها تحمیل شود»، تصریح کرد: شهدا به ما درس عزت و اقتدار دادند و امروز جمهوری اسلامی ایران عزتمندانه و مقتدرانه به پشتوانه ولایت فقیه مقابل استکبار ایستاده و تبدیل به قطب قدرت منطقه و دنیا شده است.
وی با اشاره به نامگذاری سال 97 تحت عنوان «حمایت از کالای ایرانی» از سوی رهبر معظم انقلاب، یادآور شد: حمایت از کالای ایرانی نقشه های دشمن در جنگ اقتصادی را خنثی می کند؛ لذا از مردم و مسئولان می خواهیم شعار سال 97 را سرلوحه خود قرار دهند.
وی ایجاد ناامیدی در مردم را یکی دیگر از نقشه های شوم دشمن دانست و یادآور شد: امروز در کشور با مشکلات انکارناپذیری مواجه هستیم اما مردم در راهپیمایی 22 بهمن سال 96 نشان دادند که همواره از انقلاب و نظام حمایت می‌کنند، البته هیچ مشکلی غیر قابل حل شدن نیست و مسئولان باید همت بیشتری داشته باشند.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #امروز #انقلاب #اسلامی #دانست #این‌که #اسلام #دشمنان #استکبار #عنوان #املاکی #جمهوری #خاطرنشان #برابر #فرمانده #جانشین #مقابل #حمایت #مقاومت #شهدای #سلامی #نقشه های #اقتصادی #فرهنگی #تحریم #همچنان #می کند #نکا #مسئولان #ایرانی #کالای #کربلا #یادآور #امام #دادند #آمریکا #اظهار #قهرمانان #شهیدان #امنیت #مشکلات #سردار #ایستادگی #جهانی #خلاصه #نمی شود #هستیم #اقتدار #تبدیل #اشاره #ایجاد

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : جانشین فرمانده کل سپاه:مشکلات کشور انکارناپذیر ولی قابل حل شدن است


X https://sport45.site/