تاریخ انتشار : جمعه 10 فروردین 1397 - ساعت : 11:44

کد مطلب: 234956 چاپ به اشتراگ گذاشتن

نامه اعتراضی ایران به دبیر کل سازمان ملل درباره اتهامات عربستان علیه ایران

مازندمجلس: نماینده ایران در سازمان ملل در نامه‌ای به دبیرکل و رئیس شورای امنیت این نهاد با اعتراض به اتهامات و تهدیدات سخنگوی ائتلاف نظامی عربستان علیه کشورمان اعلام کرد: این اتهام‌ها و تهدیدها برخلاف منشور ملل متحد در ممنوعیت تهدید و توسل به زور است.

مازندمجلس:
غلامعلی خوشرو نماینده ایران در سازمان ملل متحد اتهام‌های عربستان، مبنی بر نقش ایران در حمله موشکی‌ انصار الله یمن به ریاض را بی اساس خواند و گفت: هدف از این اتهام‌ها، انحراف افکار عمومی از جنایات سعودی در یمن است.
وی پنجشنبه شب در نامه‌ای به دبیرکل و رئیس شورای امنیت سازمان ملل متحد با اعتراض به این اتهامات و تهدیدات سخنگوی ائتلاف نظامی عربستان اعلام کرد: این اتهام‌ها و تهدیدها برخلاف منشور ملل متحد در ممنوعیت تهدید و توسل به زور است.
خوشرو با اشاره به محاصره کامل یمن توسط نیروهای عربستان، ادعای قاچاق موشک‌های بالستیک را به این کشور بی اساس خواند و افزود: هدف از اتهام‌های مطرح شده از سوی مقام‌های عربستان، انحراف افکار عمومی از جنایات خود در یمن است.
سفیر ایران همچنین قویاً از رژیم سعودی خواسته است بلافاصله به سیاست‌های بی ثبات کننده خود در منطقه از جمله به دخالت نظامی در یمن که به قحطی در این کشور منجر شده است، پایان دهد.
وی همچنین از تمام طرف‌های درگیر در یمن خواست که برای حل و فصل مسالمت آمیز بحران این کشور، راه‌های دیپلماتیک را دنبال کنند.
خوشرو در ادامه نامه خود آورده است: در عین حال، فاجعه بار است که سه عضو دائم شورای امنیت که از ادعاهای عربستان علیه ایران حمایت می‌کنند، کسانی هستند که میلیاردها دلار از سلاح‌های مرگبار و پیشرفته را به عربستان سعودی می‌فروشند که به طور منظم برضد غیرنظامیان و اهداف غیرنظامی در یمن بکار می‌رود.
خوشرو از جامعه بین‌المللی خواست علیه این اتهامات گمراه کننده رژیم عربستان سعودی بر ضد دیگر کشورها بایستد و رهبران رژیم سعودی را به خاطر اعمال جنایتکارانه خود مسئول بشناسد و راه را برای ایجاد آتش بس، تضمین تحویل کمک‌های انسان دوستانه و پزشکی به مردم یمن و بازگرداندن صلح و ثبات در این کشور از طریق گفت‌وگوی یمنی - یمنی و بدون پیش شرط هموار کند.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #عربستان #سعودی #خوشرو #اتهامات #امنیت #شورای #کننده #خواست #همچنین #نظامی #عمومی #خواند #اتهام‌های #اتهام‌ها #انحراف #افکار #جنایات

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : نامه اعتراضی ایران به دبیر کل سازمان ملل درباره اتهامات عربستان علیه ایران


X https://sport45.site/