تاریخ انتشار : جمعه 10 فروردین 1397 - ساعت : 12:36

کد مطلب: 234961 چاپ به اشتراگ گذاشتن

واکنش ترکیه به پیشنهاد میانجیگری فرانسه

مازندمجلس: دفتر ریاست جمهوری ترکیه مخالفت خود را با اعلام آمادگی پاریس برای میانجیگری میان ترکیه و نیروهای دموکراتیک سوریه اعلام کرد.

مازندمجلس:
به نقل از سایت النشرة، ابراهیم کالین، سخنگوی دفتر ریاست جمهوری ترکیه ضمن اعلام مخالفت آنکارا با میانجیگری پاریس در درگیری‌ها و اختلافات این کشور با نیروهای دموکراتیک سوریه و برقراری ثبات در شمال سوریه تاکید کرد، کشورهای دوست و هم‌پیمان با ترکیه باید موضعگیری روشن و شفافی در مقابل تمامی اشکال تروریسم اتخاذ کنند.
کالین گفت: چنین پیشنهادی دور از جدیت است. نیروهای پ.ک.ک و یگان‌های مدافع خلق کرد تلاش می‌کنند تحت عنوان نیروهای دموکراتیک سوریه خود را مشروع جلوه دهند. هرگونه گفت‌وگو درباره میانجیگری و ارتباط با این گروه تروریستی دور از واقعیت است.
کالین در یک شبکه اجتماعی اعلام کرد، هرگونه اقدامی در جهت "مشروعیت‌بخشی" به این گروه تروریستی "غیر قابل قبول" است. این در حالی است که در حمله امروز (جمعه) نیروهای حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) در جنوب شرق ترکیه پنج سرباز ارتش این کشور کشته و هفت تن دیگر زخمی شدند.
پنج‌شنبه دفتر ریاست جمهوری فرانسه اعلام کرد، پاریس برای میانجیگری میان ترکیه و نیروهای دموکراتیک عمدتا کرد سوریه آمادگی دارد و به این نیروها درباره حمایت فرانسه در برقراری ثبات در شمال سوریه اطمینان داده است. همچنین خالد عیسی، نماینده کردهای سوریه در پاریس پس از دیدار امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه با هیاتی از شمال سوریه شامل نیروهای کرد ی‌پ‌گ (یگان‌های مدافع خلق) گفت، ماکرون وعده داد نیروهای فرانسوی را به منبج اعزام کند تا از آنها در جنگ با داعش حمایت به عمل آورند و ترکیه را متقاعد کنند که در این شهر پیشروی نکند. اما دفتر ریاست جمهوری فرانسه اظهارنظری در این رابطه نداشت.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #سوریه #نیروهای #ترکیه #فرانسه #میانجیگری #پاریس #دموکراتیک #اعلام #ریاست #کالین #جمهوری #تروریستی #حمایت #درباره #ماکرون #یگان‌های #برقراری #مدافع #هرگونه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : واکنش ترکیه به پیشنهاد میانجیگری فرانسه


X https://sport45.site/