تاریخ انتشار : جمعه 10 فروردین 1397 - ساعت : 13:12

کد مطلب: 234966 چاپ به اشتراگ گذاشتن

تفسیر جنجالی از نظر پاپ فرانسیس درباره جهنم

مازندمجلس: این روزنامه‌نگار ایتالیایی مدعی شده :" پاپ به من گفت جهنمی وجود ندارد بلکه ناپدید شدن ارواح گناهکار وجود دارد."

مازندمجلس:
یک روزنامه‌نگار 93 ساله ایتالیایی با انتشار متن مصاحبه‌ای با پاپ فرانسیس درباره وجود جهنم جنجال برانگیز شد.
به گزارش نامه نیوز به نقل از وب سایت "فاکس نیوز"، "اوجینو اسکالفاری" موسس روزنامه "لارپوبلیکا" ایتالیا روز پنج‌شنبه با انتشار مقاله‌ای درباره گفتگویش با پاپ  فرانسیس درباره جهنم جنجال‌برانگیز شد.
این روزنامه‌نگار " آتئیست" در مطلبی به نقل از پاپ مدعی شد که جهنم وجود ندارد؛ ادعایی که با واکنش واتیکان مواجه شد و واتیکان با تکذیب این مطلب گفته که اسکالفاری برداشت‌های خود را از نظرات پاپ را منتشر کرده است.
اسکالفاری در مطلب دیروز خود نوشته که از پاپ فرانسیس پرسیده: روح های بد به کجا خواهند رفت؟ و پاپ در جواب گفته ارواحی که توبه کنند از سوی خداوند بخشیده می‌شوند و ارواحی که توبه نکنند ناپدید خواهند شد.
پاپ فرانسیس در آیین پنج شنبه مقدس - دیروز- در کلیسای واتیکان/عکس: رویترز
تفسیر جنجالی از نظر پاپ فرانسیس درباره جهنم
این روزنامه‌نگار ایتالیایی سپس نوشته که پاپ به او گفته " جهنمی وجود ندارد و ارواح بد مجازات نمی‌شوند، کسانی که توبه کنند آمرزش خدا را به دست می‌آورند و وارد فضایی روحانی و محترم می‌شوند، اما کسانی که توبه نکنند بخشایشی به دست نمی‌آورند و ناپدید می‌شوند." سپس این روزنامه‌نگار ایتالیایی مدعی شده :" پاپ به من گفت جهنمی وجود ندارد بلکه ناپدید شدن ارواح گناهکار وجود دارد."
واتیکان به این مقاله واکنش نشان داده و طرح ادعای عدم باور پاپ به مجازات ارواح گناهکار در جهنم را رد کرده و در بیانیه‌ای گفته است:" آنچه در این مقاله به چاپ رسیده ، نتیجه برداشت نویسنده است و از سوی پاپ  نقل نشده است، بنابراین نقل قول مقاله فوق از زبان پاپ نباید به عنوان عین کلمات بر زبان آمده پدر مقدس- پاپ- در نظر گرفته شود."
گفتنی است بر اساس آموزه‌های دیرین کلیسای کاتولیک بهشت و جهنم وجود دارد و ارواح گناهکار تا ابد در جهنم عذاب خواهند دید.
در سال 2007 پاپ بندیکت شانزدهم در اظهار نظری گفته بود وجود جهنم و عذاب دایمی برای ارواح گناهکار امری قطعی است و شدت این عذاب در بیان و کلام قابل وصف نیست.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #فرانسیس #ارواح #درباره #گناهکار #روزنامه‌نگار #واتیکان #ناپدید #مقاله #می‌شوند #خواهند #اسکالفاری #ایتالیایی #مجازات #ندارد #کسانی #انتشار #جهنمی #کلیسای #ارواحی #جنجالی #دیروز #نکنند #واکنش #نوشته

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تفسیر جنجالی از نظر پاپ فرانسیس درباره جهنم


X https://sport45.site/