تاریخ انتشار : شنبه 11 فروردین 1397 - ساعت : 07:19

کد مطلب: 235007 چاپ به اشتراگ گذاشتن

برجام از دور اول ریاست‌جمهوری ترامپ جان سالم به‌در می برد؟ /احتمال اعمال تحریم های جدید علیه ایران /پای تحریم های ثانویه در میان است

مازندمجلس: رئیس گروه مشاوره سیاسی اوراسیا می‌گوید بعید است که توافق هسته‌ای ایران و 1+5 موسوم به برجام، بتواند از دور اول ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ، جان سالم به در ببرد.

مازندمجلس: گروه مشاوره سیاسی «اوراسیا» پیش‌بینی کرده که برجام تا پایان دوره اول ریاست جمهوری دونالد ترامپ، باقی نخواهد ماند.
به گزارش نامه نیوز به نوشته سی‌ان‌ان، «کلیف کوپچان»، رئیس این گروه می‌گوید بعید است که توافق هسته‌ای ایران و 1+5 موسوم به برجام، بتواند از دور اول ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ، جان سالم به در ببرد.
ترامپ تا سال 2020 رئیس‌جمهور آمریکاست و اگر دوباره برگزیده شود، این مدت چهار سال دیگر نیز تمدید خواهد شد.
به گفته کوپچان، اعمال مجدد تحریم‌های ثانویه آمریکا علیه ایران محتمل است. تحریم‌های ثانویه، به تحریم‌هایی گفته می‌شود که واشنگتن برای جلوگیری از تجارت دیگر کشورها با تهران در نظر گرفته است.
بر اساس نظر اوراسیا، احتمال بقای برجام اکنون به 35 درصد کاهش یافته است. این رقم پیش‌تر از سوی این گروه 55 درصد اعلام شده بود.
رئیس‌جمهور آمریکا گفته است که اگر تا 12 ماه می اصلاحاتی که مدنظر اوست در توافق هسته‌ای اعمال نشود، واشنگتن تعلیق تحریم‌های بر اساس برجام را تمدید نخواهد کرد.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #برجام #ترامپ #ریاست #ثانویه #تحریم‌های #اعمال #رئیس‌جمهور #هسته‌ای #واشنگتن #آمریکا #تمدید #توافق #دونالد #احتمال #ریاست‌جمهوری #تحریم #اوراسیا #نخواهد #کوپچان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : برجام از دور اول ریاست‌جمهوری ترامپ جان سالم به‌در می برد؟ /احتمال اعمال تحریم های جدید علیه ایران /پای تحریم های ثانویه در میان است


X https://sport45.site/