تاریخ انتشار : شنبه 11 فروردین 1397 - ساعت : 09:37

کد مطلب: 235024 چاپ به اشتراگ گذاشتن

بسته تحریمی شورای امنیت علیه پیونگ یانگ تصویب شد / ۱۵ کشتی کره شمالی تحریم شدند

مازندمجلس: آمریکا اعلام کرد که حمایت اعضای شورای امنیت سازمان ملل را از بسته جدید تحریمی علیه کره شمالی جلب کرده است.

مازندمجلس:

به نقل از رویترز، «کمیته تحریم‌های کره شمالی» بنابه درخواست آمریکا ۲۱ شرکت کشتیرانی، یک فرد تایوانی، ۱۵ کشتی کره شمالی و ۱۲ کشتی دیگر را که متعلق به پیونگ یانگ نیست، تحریم کرد.
تصویب این بسته تحریمی در حالی است که «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی در اولین سفر خارجی خود به دیدار «شی جین پینگ» رئیس جمهوری چین رفت. کیم قرار است که ۲۷ آوریل (هفتم اردیبهشت) با «مون جائه این» رئیس جمهوری کره جنوبی و در ماه می‌با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا دیدار کند.
ترامپ هر چند موافقت کرده است با کیم دیدار کند، روز چهارشنبه در تویتی نوشت: فشار و تحریم‌های حداکثری [بر کره شمالی]باید ادامه پیدا کند.
آزمایش‌های هسته‌ای و موشکی کره شمالی در سال گذشته میلادی تنش‌هایی میان واشنگتن و پیونگ یانگ ایجاد کرد.
«نیکی هیلی» نماینده آمریکا در سازمان ملل گفت که این بزرگترین بسته تحریمی کمیته تحریم‌ها علیه کره شمالی است.
به گفته وی هدف از این تحریم ها، مقابله با انتقال نفت به کره شمالی و فروش زغال سنگ این کشور است.
دارایی‌های متعلق به هر یک از ۱۵ کشتی کره شمالی مسدود شده است. همچین این کشتی‌ها و ۱۲ کشتی دیگری که در مالکیت پیونگ یانگ نیستند، در تمام بندر‌های دنیا تحریم می‌شوند.
یکی فرد تایوانی به نام «تسانگ یونگ یوان» هم به همکاری با کره شمالی و کمک به صادرات زغال سنگ این کشور متهم و تحریم شده است. طبق این تحریم ها، دارایی‌ها وی بلوکه و ممنوعیت سفر برای او در نظر گرفته شده است.
علاوه بر این دارایی‌های ۲۱ شرکت کشتیرانی نیز مسدود شده است.
شورای امنیت سازمان ملل پیش از این صادرات زغال سنگ، آهن، منسوجات، شیلات و برخی محصولات دیگر کره شمالی را تحریم کرده بود. این شورا همچنین صادرات نفت خام و پالایش شده به این کشور را تحریم کرده است.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #شمالی #تحریم #پیونگ #صادرات #جمهوری #دیدار #تحریمی #آمریکا #ترامپ #دارایی‌های #مسدود #شورای #امنیت #تصویب #کمیته #کشتیرانی #تایوانی #متعلق #تحریم‌های

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : بسته تحریمی شورای امنیت علیه پیونگ یانگ تصویب شد / ۱۵ کشتی کره شمالی تحریم شدند


X https://sport45.site/