تاریخ انتشار : یکشنبه 12 فروردین 1397 - ساعت : 08:44

کد مطلب: 235083 چاپ به اشتراگ گذاشتن

نامه لدین به بولتون: برجام حاشیه است، به دنبال تغییر نظام ایران باش

مازندمجلس: «مایکل لدین» تحلیلگر نومحافظه‌کار آمریکایی به مشاور امنیت ملی جدید رئیس‌جمهور آمریکا توصیه کرد به جای تلاش برای «اصلاح» برجام، به فکر تغییر نظام ایران باشد.

مازندمجلس: «مایکل لدین» تحلیلگر نومحافظه‌کار آمریکایی که سال‌هاست برای تغییر نظام ایران تلاش می‌کند و در سال ۲۰۰۳ می‌گفت باید به جای حمله به عراق، به ایران حمله کرد، به «جان بولتون» مشاور امنیت ملی جدید رئیس‌جمهور آمریکا توصیه کرد به دنبال تغییر نظام ایران باشد.لدین که عضو لابی صهیونیستی «بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها» (اف. دی. دی) است، در نامه‌ای سرگشاده در پایگاه «پی. جی. مدیا» به بولتون توصیه کرده در جلسه سیاستگذاری درباره ایران به «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا بگوید «توافق هسته‌ای با ایران مسئله‌ای حاشیه‌ای است و به یک سیاست واقعی برای ساقط کردن رژیم جمهوری اسلامی نیاز داریم.»
وی در ادامه با متهم کردن ایران به «فریبکاری» و با بیان اینکه واشنگتن و تل‌آویو هیچ‌وقت نمی‌توانند اطمینان یابند که ایران در حال ساخت سلاح هسته‌ای نیست، نوشته است:
«راهبردی که برای ما پیروزی به همراه می‌آورد، تضعیف این رژیم و حمایت از دشمنان داخلی آن است. این همان کاری است که ما با امپراطوری شوروی، که دشمنی به مراتب قدرتمندتر از جمهوری اسلامی بود، کردیم.»
مشاور سابق شورای امنیت ملی آمریکا در ادامه نوشته است:
«آن زمان، خودمان هم از سرعت فروپاشی آن امپراطوری غافلگیر شدم. اطمینان دارم که می‌توان در قبال ایران هم به نتیجه‌ای مشابه دست یافت. امتحانش کن.»
لدین پیش از این هم به دولت‌های آمریکا توصیه کرده بود در تقابل با ایران همان رویکردی را در دستور کار قرار دهند که «رونالد ریگان» رئیس‌جمهور وقت آمریکا علیه اتحاد جماهیر شوروی پیش گرفته بود.
خصومت این تاریخ‌نگار با نفوذ آمریکایی با ایران به حدی است که روزنامه «نیویورک‌تایمز» سال ۲۰۰۷ نوشت از نظر او «مقصر هر چیزی نهایتا ایران است.»
منبع: فارس
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #آمریکا #بولتون #رئیس‌جمهور #توصیه #تغییر #اطمینان #ادامه #نوشته #اسلامی #امپراطوری #شوروی #جمهوری #امنیت #آمریکایی #دنبال #هسته‌ای #مشاور

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : نامه لدین به بولتون: برجام حاشیه است، به دنبال تغییر نظام ایران باش


X https://sport45.site/