تاریخ انتشار : یکشنبه 12 فروردین 1397 - ساعت : 16:16

کد مطلب: 235111 چاپ به اشتراگ گذاشتن

اسپوتینک: خروح تروریست‌ها از دوما با موفقیت انجام شد

مازندمجلس: خبرگزاری اسپوتینک از خروج تروریست‌ها از دوما، آخرین شهر غوطه شرقی خبر داد تا روند پاکسازی این منطقه حومه دمشق به مراحل پایانی خود برسد.

مازندمجلس: عملیات بشردوستانه برای از خارج کردن تروریست‌های "فیلق الرحمن" از غوطه شرقی به طور موفقیت آمیز انجام شد.
وزارت دفاع روسیه گفت: تقریبا سه هزار فرد مسلح به همراه اعضای خانواده آنها در روز آخر عملیات از غوطه شرقی خارج شدند.
وزارت دفاع روسیه در ادامه افزود: آخرین گروه از افراد مسلح در غوطه شرقی به همراه خانوداه های خود در 65 اتوبوس این منطقه را ترک کردند.
پیش از این "ماریا زاخارووا" سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد زندگی در غوطه شرقی در سوریه به زودی به حالت عادی بازخواهد گشت.
وی در گفتگو با کانال پنج تلویزیون روسیه افزود: «تحولات چشمگیری در این منطقه از سوی سازمان ملل متحد و سازمان‌های بشردوستانه گزارش شده است و روند تخلیه غیرنظامیان و آزادسازی شهر ادامه دارد. پس از مدت کوتاهی غوطه شرقی شرایطی همانند حلب را خواهد داشت، شهری که حدود یکصد تا دویست هزار نفر از ساکنانش به خانه هایشان بازگشته اند. اگرچه این تعداد کمتر از جمعیت این شهر در زمان قبل از جنگ است، اما گواه آن است که زندگی در حال بازگشت به حالت عادی است.»
از سوی دیگر ارتش سوریه، روز گذشته از پایان عملیات تخلیه از جنوب غوطه شرقی دمشق و ادامه نبرد برای بازپس‌گیری کنترل شهر دوما، آخرین منطقه تحت سیطره گروه‌های معارض خبر داد.
بعد از خروج بیش از 45 هزار تن از عناصر مسلح و غیرنظامی از جنوب غوطه شرقی طی 8 روز اخیر، نیروهای دولتی سوریه کنترل بیش از 95 درصد از مساحت غوطه شرقی را به دست گرفته‌اند.
بزرگ‌ترین شکست گروه‌های شورشی بعد از شکست در شهر حلب در اواخر سال 2016، شکست در غوطه شرقی در حومه پایتخت محسوب می‌شود که از سال 2012 این منطقه را به اشغال خود درآورده‌اند.
یک افسر ارشد، روز گذشته طی نطقی از تلویریون رسمی سوریه، گفت: «ما پیروزی مستمر بر پروژه تروریسم را اعلام می‌کنیم. این پیروزی‌ها نقطه عطفی در روند جنگ در سوریه به‌شمار می‌رود.»
وی افزود: «تصمیمات قاطعی گرفته است که هیچ بازگشتی از آن نیست و آن پاکسازی وجب به وجب از خاک سوریه از حضور گروه‌های تروریستی.»
وزارت خارجه روسیه نیز صبح امروز- یک‌شنبه- تائید کرده دوما هنوز در کنترل شورشیان قرار دارد.
بسیاری از ناظران سقوط دوما را «بزرگترین» شکست نظامی شورشیان از سال 2016 توصیف می‌کنند. این شهر، مرکز اعتراضات در حومه دمشق بود.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #سوریه #روسیه #وزارت #منطقه #گروه‌های #کنترل #ادامه #افزود #عملیات #تخلیه #گذشته #گزارش #شورشیان #اعلام #همراه #موفقیت #خارجه #بشردوستانه #زندگی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : اسپوتینک: خروح تروریست‌ها از دوما با موفقیت انجام شد


X https://sport45.site/