تاریخ انتشار : یکشنبه 12 فروردین 1397 - ساعت : 23:00

کد مطلب: 235122 چاپ به اشتراگ گذاشتن

حضور رهبر کره‌شمالی در کنسرت پاپ هنرمندان کره‌جنوبی

مازندمجلس: رهبر کره‌شمالی امروز (یک‌شنبه) در کنسرت ستارگان پاپ کره‌جنوبی در پیونگ‌یانگ حضور یافت.

مازندمجلس: بنا بر اعلام وزارت فرهنگ کره جنوبی، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی و همسرش امروز (یک‌شنبه) در کنسرت ستارگان پاپ همسایه جنوبی این کشور که در پیونگ یانگ برگزار شده است، حضور یافته‌اند.
این اولین گروه موسیقی کره جنوبی بوده است که از بیش از یک دهه گذشته به کره شمالی می‌رود. کیم جونگ اون هم اولین رهبر کره شمالی است که به تماشای اجرای یک گروه هنری از همسایه جنوبی کشورش می‌رود.
این در حالی است که آمریکا و کره جنوبی امروز مانور نظامی مشترک سالانه خود را آغاز کردند.
بر اساس گزارش بی‌بی‌سی، به دلیل مذاکرات پیش روی این دو کشور با کره شمالی، از گستردگی این رزمایش در مقایسه با سال‌های قبل کاسته شده است. در مانور امسال که قرار است یک ماه طول بکشد، چند هفته از مدت این رزمایش کم شده و همچنین تعداد بعضی از ادوات نظامی استراتژیک نظیر زیردریایی‌های هسته‌ای در مقایسه با سال‌های قبل کمتر شده است.
قرار بود این مراسم حدود یک ماه پیش برگزار شود که به دلیل همزمانی با بازی‌های المپیک زمستانی سئول در کره جنوبی به تعویق افتاد.
در سال‌های گذشته برگزاری این رزمایش عمدتا با واکنش تند و منفی پیونگ‌یانگ مواجه می‌شد ولی تا امروز رهبران کره‌شمالی واکنش خاصی نداشته‌اند.
نشست رهبران دو کره روز ٢٧ ماه آوریل یعنی کمتر از یک ماه دیگر برگزار خواهد شد. همچنین قرار است دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا هم تا پایان ماه مه با کیم جونگ اون دیدار کند.
حدود یک ماه پیش بود که کره شمالی خواستار مذاکره با آمریکا شد. این خبر بعد از دیدار ژنرال کیم یونگ چول، یکی از مقام‌های ارشد اطلاعاتی کره شمالی با رئیس‌جمهوری کره جنوبی در آستانه مراسم اختتامیه المپیک زمستانی در پیونگ‌چانگ اعلام شد.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #جنوبی #شمالی #برگزار #رزمایش #سال‌های #امروز #آمریکا #المپیک #مراسم #همچنین #زمستانی #واکنش #دیدار #رئیس‌جمهوری #رهبران #کنسرت #مقایسه #گذشته #اولین #اعلام #می‌رود #کره‌شمالی #گزارش #نظامی #مانور #همسایه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : حضور رهبر کره‌شمالی در کنسرت پاپ هنرمندان کره‌جنوبی


X https://sport45.site/