تاریخ انتشار : دوشنبه 13 فروردین 1397 - ساعت : 07:43

کد مطلب: 235124 چاپ به اشتراگ گذاشتن

پاپ فرانسیس: افراد بی‌پناه در سرزمین مقدس کشته می‌شوند

مازندمجلس: رهبر کاتولیک‌های جهان در سخنرانی خود به مناسبت عید پاک خواستار برقراری صلح در سرزمین مقدس شد و اظهار داشت که تعارض در این منطقه «حتی دامن بی‌پناهان را نیز گرفته است».

مازندمجلس: به گزارش نامه نیوز «پاپ فرانسیس» رهبر کاتولیک‌های جهان روز یکشنبه در سخنرانی خود که به مناسبت عید پاک در «کلیسای سنت پیتر» شهر واتیکان ایراد کرد، خواستار برقراری صلح در «سرزمین مقدس» (فلسطین اشغالی) شد و تأکید کرد که تعارض در این منطقه «دامن بی‌پناهان را نیز گرفته است».
وی همچنین خواستار پایان یافتن «قتل عام» در سوریه و امکان ورود کمک‌های بشردوستانه به این کشور،  برقراری صلح در سودان جنوبی و جمهوری دموکراتیک کنگو شد.
پاپ فرانسیس با اشاره مستقیم به اقدامات نظامی و خشونت آمیز مزدوران رژیم صهیونیستی علیه معترضان فلسطینی در تظاهرات مسالمت‌آمیز روز جمعه که به شهادت ۱۷ فلسطینی انجامید، خواستار «برقراری صلح و آشتی در سرزمین مقدس [فلسطین اشغالی] شد»، سرزمینی که به گفته او، «این روزها زخم‌های یک تعارض همیشگی را تحمل می‌کند که دامنگیر بی‌پناهان نیز شده است».
این در حالی است که وزیر دفاع اسرائیل درخواست‌ها برای انجام تحقیقات پیرامون قتل عام معترضان فلسطینی طی تظاهرات مسالمت‌آمیز روز جمعه گذشته را رد کرده است.
گفتنی است که «آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل، «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و شماری دیگر از رهبران جهان خواستار انجام تحقیقات مستقلانه پیرامون این عملیات سفاکانه مزدوران رژیم صهیونیستی شده اند.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #خواستار #فلسطینی #سرزمین #برقراری #فرانسیس #تظاهرات #پیرامون #معترضان #تحقیقات #مسالمت‌آمیز #بی‌پناهان #فلسطین #اشغالی #تعارض #مزدوران #صهیونیستی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : پاپ فرانسیس: افراد بی‌پناه در سرزمین مقدس کشته می‌شوند


X https://sport45.site/