تاریخ انتشار : دوشنبه 13 فروردین 1397 - ساعت : 08:46

کد مطلب: 235130 چاپ به اشتراگ گذاشتن

اختلاف نظر هاشمی و رهبری درباره ردصلاحیت‎های شورای نگهبان/ احضار کروبی به دفتر رهبری

مازندمجلس: مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در نقل خاطرات خود از ۱۲ فروردین ماه سال ۷۱، از استمداد عبدالله نوری وزیر کشور وقت برای حل مشکل رد صلاحیت‌شدگان انتخابات مجلس از سوی شورای نگهبان گفت.

مازندمجلس: به گزارش نامه نیوز در کتاب خاطرات مرحوم آیت‎الله هاشمی رفسنجانی آمده است:
سحر نامه‌اى از [آقاي عبدالله نوري]، وزيركشور رسيد؛ ليستى از اسامى بعضى از افراد رد صلاحيت شده در شوراى نگهبان بود كه نهايتاً ساعت دو بامداد به وزارت كشور ابلاغ شده است. تقاضا كردند از رهبرى بخواهم كه دستور بدهند، اينها بر خلاف نظر شوراى نگهبان، بتوانند در انتخابات نامزد باشند. ليست شامل 22 نفر از نمايندگان فعلى مجلس و 11 نفر از كانديداهاى جديد است. اول وقت نامه را براى رهبرى فرستادم.امروز تلفن‌هاى زيادى از سوى افراد رد صلاحيت شده داشتم كه تقاضاى شفاعت دارند. نزديك ظهر با آيت‌الله خامنه‌اى تلفنى صحبت كردم. ايشان حاضر نيستند در مورد ليست يك‌جا اقدام كنند، اما آمادگى قبول تعدادى از آنها را دارند؛ همين مطلب را به وزير كشور گفتم.عصر آقاى [غلامحسين]محمدى گلپايگانى، [رييس دفتر رهبر معظم انقلاب] اطلاع داد كه پس از بررسى، پرونده 9 نفر از آنها را پذيرفته‌اند: آقايان [علي‌محمد] سورى و [احمد] كبيرى، نمايندگان فعلى خرم‌آباد و مرودشت و بقيه از نامزدهاى جديد. گفتم اين كافي نيست.ساعت چهار بعد از ظهر، آقاى [سيدعلي] غيورى، [نماينده ولي فقيه و امام جمعه شهرري] آمد. با هم براى زيارت به شهررى رفتيم. آقاى [محمد محمدي] رى‌شهرى، [توليت آستانه حضرت عبدالعظيم(س)] و اعضاى هيأت امنا در صحن آستانه استقبال كردند. بقعه مباركه حضرت عبدالعظيم(س) و امامزاده حمزه (س) را زيارت كرديم. از رواق‌ها بازديد شد.از روى ماكت، طرح توسعه و اصلاح ساختار اطراف حرم و صحن‌ها را توضيح دادند. سپس در اجتماع مردم در صحن شركت كرديم. آقاى رى‌شهرى خيرمقدم گفت و نيازهاى شهر را اعلام كرد و من هم صحبت كوتاهى داشتم؛ وعدة اصلاح ساختار شهر را به عنوان اولين «شهر سالم» دادم.در جلسه‌اي با حضور [آقايان غلامحسين كرباسچي و سراج‌الدين كازروني] شهردار تهران و وزير مسكن و شهرسازي و مسئولان شهررى و آستانه [حضرت عبدالعظيم حسني(س)] توضيحات شنيدم و قرار كمك براى طرح آستانه و مسير فاضلاب و تأسيس مراكز فرهنگى داديم. افطار را با جمعى انبوه از روحانيون و مسئولان صرف كردم و صحبت كوتاهى برايشان نمودم. مصاحبه تلويزيونى داشتم.ساعت نُه ونيم شب به خانه رسيديم. سريال «تعطيلات نوروزى» را تماشا كردم. نماز خواندم و خوابيدم؛ خسته بودم. ياسر شب با دوستانش جلسه داشت و سحر آمد. خبر داد كه شب مجمع روحانيون مبارز جلسه داشته‌اند و تصميم گرفته‌اند كه در انتخابات شركت كنند. تلفنى با رهبرى صحبت كردم؛ ايشان خبر دادند كه عصر ديروز آقاى [مهدي] كروبى را احضار كرده‌اند و خواسته‌اند كه در انتخابات شركت كنند.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #آستانه #رهبرى #عبدالعظيم #انتخابات #نگهبان #اصلاح #كرديم #رى‌شهرى #شهررى #ساختار #روحانيون #امام #مسئولان #كوتاهى #دادند #زيارت #غلامحسين #صلاحيت #شوراى #افراد #احضار #رهبری #كردند #نمايندگان #هاشمی #ايشان #تلفنى #داشتم #آقايان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : اختلاف نظر هاشمی و رهبری درباره ردصلاحیت‎های شورای نگهبان/ احضار کروبی به دفتر رهبری


X https://sport45.site/