تاریخ انتشار : دوشنبه 13 فروردین 1397 - ساعت : 09:16

کد مطلب: 235134 چاپ به اشتراگ گذاشتن

سناتور جمهوری‌خواه: خروج آمریکا از سوریه به معنی قدرت گرفتن داعش است

مازندمجلس: لیندسی گراهام، یکی از سناتورهای ارشد جمهوری‌خواه هشدار داد که خروج نیروهای آمریکایی از سوریه به معنی قدرت گرفتن دوباره داعش و افزایش نفوذ ایران در سوریه خواهد بود.

مازندمجلس: گراهام که عضو کمیسیون نظامی سنای آمریکا است در گفت‌وگو با شبکه فاکس، این کار را "بدترین تصمیم" و "فاجعه پیش رو" توصیف و داعش را به بوکسوری تشبیه کرد که روی رینگ افتاده و خروج سربازان آمریکایی از سوریه به آن امکان می‌دهد دوباره سر پا بایستاد.
او گفت "داعش سه هزار نیرو در سوریه دارد" و اگر آمریکا نیروهایش را زود از سوریه بیرون بکشد "داعش بر خواهد گشت، جنگ ترکیه و کردها از کنترل خارج خواهد شد و دمشق را بدون حضور آمریکا به ایران داده‌اید."
آمریکا حدود دو هزار نفر نیرو در سوریه نیرو دارد.
رئیس جمهور آمریکا دو روز پیش گفت که نیروهای این کشور "خیلی زود از سوریه بیرون خواهند آمد". این برخلاف آن چیزی بود که مقامات آمریکایی تا به حال می‌گفتند؛ اینکه حضور آمریکا در سوریه فقط به مبارزه با داعش محدود نمی‌شود بلکه مسئله توازن قوا در منطقه و بخصوص "مقابله با ایران" مطرح است.
به گزارش بی.بی.سی مقامات نظامی و مشاوران ترامپ هم با او هم‌ عقیده نیستند و خبرگزاری رویترز از قول یک مقام ارشد دولتی گفته است مشاوران ترامپ فکر می‌کنند آمریکا لازم است با تعداد کمی نیرو حداقل دو سال دیگر در سوریه بماند.
این مقام به رویترز گفت که رییس جمهور آمریکا از این مشورت راضی نبوده اما روشن نیست که آیا او واقعا فرمان خروج نیروهای آمریکایی را از سوریه بدهد یا نه.


منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #سوریه #آمریکا #آمریکایی #مشاوران #رویترز #ترامپ #مقامات #بیرون #نظامی #گزارش #جمهور #نیروهای

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : سناتور جمهوری‌خواه: خروج آمریکا از سوریه به معنی قدرت گرفتن داعش است


X https://sport45.site/