تاریخ انتشار : دوشنبه 13 فروردین 1397 - ساعت : 11:43

کد مطلب: 235160 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مرحله دوم رزمایش دریایی عربستان در خلیج فارس آغاز شد

مازندمجلس: در حالی که مرحله اول رزمایش زره مشترک خلیج (فارس)، پنجشنبه پایان یافت، مرحله دوم این رزمایش با مشارکت 23 کشور آغاز شد.

مازندمجلس: به نوشته روزنامه رأی الیوم، روز سه‌شنبه گذشته مرحله اول رزمایش نیروی دریایی ارتش عربستان تحت عنوان "زره مشترک خلیج (فارس)۱"در آب‌های خلیج فارس آغاز شد و تا پنجشنبه ادامه داشت. به دنبال اتمام مرحله اول این رزمایش مرحله دوم آن یکشنبه آغاز شد و به مدت پنج روز ادامه خواهد داشت.
عبدالله بن حسین السبیعی، سخنگوی این رزمایش گفت: مرحله دوم این رزمایش به مدت پنج روز ادامه خواهد داشت و نیروهای 23 کشور در این رزمایش شرکت کرده‌اند.
خبرگزاری رسمی عربستان «واس» گزارش داد این رزمایش در آب‌های خلیج فارس، دریای عمان و تنگه هرمز با هدف افزایش آمادگی نیروهای تفنگدار و نیروهای ویژه امنیتی در جنگ‌های هوایی، دریایی، خنثی سازی بمب، نبردهای سایبری و هر اقدام نظامی احتمالی علیه عربستان است.
السبیعی افزود: هدف از این رزمایش که هم از نظر تعداد نیروها و هم از نظر تعداد کشورهای شرکت کننده بزرگترین رزمایش در منطقه به شمار می‌رود، افزایش آمادگی نظامی کشورهای شرکت کننده، به‌روز رسانی مکانیسم و تدابیر مشترک نظامی و امنیتی و همچنین تحکیم روابط و همکاری در زمینه‌های نظامی و امنیتی است.منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #رزمایش #مرحله #نظامی #عربستان #نیروهای #ادامه #امنیتی #دریایی #کشورهای #کننده #تعداد #السبیعی #مشترک #آب‌های #گزارش #افزایش #آمادگی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : مرحله دوم رزمایش دریایی عربستان در خلیج فارس آغاز شد


X https://sport45.site/