تاریخ انتشار : دوشنبه 13 فروردین 1397 - ساعت : 16:39

کد مطلب: 235183 چاپ به اشتراگ گذاشتن

بیش از 30 نفر در ترکیه به اتهام عضویت در سازمان گولن بازداشت شدند

مازندمجلس: بیش از 30 نفر در ترکیه به اتهام عضویت در سازمان گولن و ارتباط با عاملین کودتای نافرجام 2016 بازداشت شدند.

مازندمجلس: نیروهای امنیتی ترکیه طی 24 ساعت گذشته بیش از 30 نفر را به اتهام ارتباط با عاملین کودتای نافرجام 15 جولای 2016 بازداشت کردند.
به گزارش نامه نيوز، به نوشته خبرگزاری «آناتولی» این افراد که در میان آنها نظامیان فعلی و پیشین نیروهای مسلح ترکیه نیز دیده می‌شود، به عضویت در سازمان «فتح‌الله گولن» متهم هستند.
آنکارا سازمان گولن (واعظ و اپوزسیون آمریکانشین) را تروریستی و عامل کودتای نافرجام 15 جولای 2016 می‌داند.
در جریان این کودتا که توسط تعداد زیادی از نظامیان ترکیه و با توسل به ادوات ارتش مانند تانک، جنگنده و بالگرد انجام شد، حدود 250 نفر کشته و بیش از دو هزار نفر زخمی شدند.
دولت ترکیه به دستور «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور این کشور، ضمن اعمال حالت فوق‌العاده در ترکیه، بیش از50 هزار نفر را بازداشت و حدود 150 هزار نفر را از مشاغل دولتی اخراج کرده است. این بازداشت‌ها و اخراج‌ها هنوز هم ادامه دارد.
درپی این اقدامات آنکارا بود که چندین کشور اروپایی با انتقاد شدید از نقض حقوق بشر و آزادی بیان در ترکیه، توقف روند مذاکرات را برای عضویت این کشور در اتحادیه اروپا، خواستار شدند. این تصمیم کشورهای اروپایی باعث بروز تنش‌های دیپلماتیک جدید با ترکیه و آغاز جدال لفظی بین سران این کشورها شد.منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #ترکیه #عضویت #بازداشت #آنکارا #نکا #اروپایی #نظامیان #کودتای #اتهام #نیروهای #نافرجام #جولای

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : بیش از 30 نفر در ترکیه به اتهام عضویت در سازمان گولن بازداشت شدند


X https://sport45.site/