تاریخ انتشار : سه شنبه 14 فروردین 1397 - ساعت : 07:01

کد مطلب: 235211 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس جمهور فرانسه خود را به نشست سه جانبه ایران، ترکیه و روسیه دعوت کرد / ایران مخالفت کرد

مازندمجلس: یک مقام دولت ترکیه اعلام کرد که رئیس جمهور فرانسه خود را برای حضور در نشست سه جانبه کشورهای ایران، ترکیه و روسیه پیرامون وضعیت کنونی سوریه دعوت کرد؛ اقدامی که با مخالفت دولت ایران روبرو شد.

مازندمجلس:  یک مقام دولت ترکیه اعلام کرد که «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه خود را برای شرکت در نشستهای سه جانبه کشورهای ایران، ترکیه و روسیه حول محور وضعیت سوریه دعوت کرده است؛ اقدامی که با مخالفت دولت ایران روبرو شد.
به گزارش نامه نیوز این مقام ترکیه ای که خواست نامش فاش نشود، به خبرنگاران در استانبول گفت: «وی [ماکرون] می خواهد بخشی از [نشست] سوچی باشد. از نقطه نظر ترکیه، حضور ماکرون در این نشست خوب است، اما طرف ایرانی با حضور ماکرون مخالفت کرده است».
گفتنی است که رؤسای جمهور ایران، ترکیه و روسیه- سه کشور ضامن مناطق امن و تنش زدای سوریه- قرار است روز سه شنبه در آنکارا و در نشستی سه جانبه با یکدیگر دیدار کنند.
این مقام ترکیه ای در مورد انگیزه احتمالی این تصمیم رئیس جمهور فرانسه گفت: «پاریس خواهان نمایش قدرت خود در سوریه است».
در دومین نشست سه جانبه ای که قرار است در کاخ ریاست جمهوری ترکیه در آنکارا برگزار شود؛ تحولات اخیر در عفرین به دنبال «عملیات شاخه زیتون» ارتش ترکیه در سوریه، آخرین وضعیت در مناطق امن و تنش زدای حلب، دوره گذار سیاسی در سوریه و رویدادها در غوطه شرقی از جمله موضوعات مورد بحث خواهند بود.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #ترکیه #سوریه #ماکرون #جانبه #جمهور #مخالفت #روسیه #فرانسه #نکا #آنکارا #مناطق #وضعیت

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : رئیس جمهور فرانسه خود را به نشست سه جانبه ایران، ترکیه و روسیه دعوت کرد / ایران مخالفت کرد


X https://sport45.site/