تاریخ انتشار : سه شنبه 14 فروردین 1397 - ساعت : 06:35

کد مطلب: 235212 چاپ به اشتراگ گذاشتن

محمدبن سلمان:در حال مقابله با ایران هستیم تا مشکلات به داخل تهران منتقل شود / مجبوریم تصمیمات دردناک بگیریم /هیچکس نمی تواند وهابیت را تعریف کند/ منافع زیادی با اسرائیل داریم / اسرائیل در مقایسه با اندازه اش، اقتصاد بزرگی دارد/ فلسطینی ها و اسرائیلی ها حق دارند که سرزمین خودشان را داشته باشند

مازندمجلس: جفری گولدبرگ سردبیر نشریه از بن سلمان پرسید «منظور شما چیست که می گویید نمی دانید وهابیت چیست؟». بن سلمان در این حین دوباره پرسید «وهابیت چیست؟» گلدبرگ پاسخ داد: «شما ولیعهد عربستان هستید و می دانید وهابیت چیست.»

مازندمجلس: محمدبن سلمان ولیعهد عربستان در گفتگو با نشریه «اتلانتیک» اتهامات تازه ای را علیه ایران ایراد کرد.
به گزارش  نامه نیوز ؛ ولیعهد سعودی در پاسخ به سئوالی در مورد وهابیت گفت: «لطفا وهابیت را برای من تعریف کنید. ما با آن آشنا نیستیم و چیزی در مورد آن نمی دانیم.»
جفری گولدبرگ سردبیر نشریه در ادامه از بن سلمان پرسید «منظور شما چیست که می گویید نمی دانید وهابیت چیست؟». بن سلمان در این حین دوباره پرسید «وهابیت چیست؟» گلدبرگ پاسخ داد: «شما ولیعهد عربستان هستید و می دانید وهابیت چیست.»
بن سلمان در پاسخ گفت: «هیچکس نمی تواند وهابیت را تعریف کند.» گولدبرگ اما در پاسخ گفت که «وهابیت جنبشی است که در قرن 18 توسط محمدبن عبدالوهاب شکل گرفت، جنبشی که بسیار بنیادگراست و تفسیری سلفی دارد.»
بن سلمان در پاسخ گفت: «هیچکس نمی تواند وهابیت را تعریف کند. وهابیتی وجود ندارد. ما معتقد نیستیم که وهابیت در عربستان وجود دارد. انچه به آن معتقدیم این است که در عربستان سنی و شیعه داریم.»
وی افزود: «کاملا مشخص است که قوانین ما مبتنی بر اسلام و قرآن است و ما چهار مکتب به نام حنبلی، حنفی، شافعی و مالکی داریم.»
ولیعهد عربستان در بخش دیگری از این مصاحبه با اشاره به ایران، مدعی شد: «ما در حال مقابله با تحرکات ایران هستیم. ما این کار را در افریقا، اسیا، مالزی، سودان، عراق، یمن و لبنان انجام داده ایم. ما معتقدیم پس از اینکه این مقابله ها را انجام می دهیم، مشکلات به داخل ایران منتقل خواهد شد.... ما با سناریوی جنگ در خاورمیانه مواجه هستیم. این خیلی برای جهان خطرناک است و ما نمی توانیم ریسک کنیم. ما مجبوریم تصمیمات دردناک برای اجتناب از تصمیم دردناک دیگر در آینده بگیریم.»
ولیعهد عربستان همچنین در رابطه با مساله فلسطین و رژیم صهیونیستی اظهار داشت: «من معتقدم که هر مردمی در هر جا حق دارند که در میان ملت خود زندگی کنند. معتقدم که فلسطینی ها و اسرائیلی ها حق دارند که سرزمین خودشان را داشته باشند اما برای آن، ما باید توافق صلحی در جهت حصول اطمینان بابت ثبات برای همه و همچنین داشتن رابطه عادی داشته باشیم.»
وی در بخش دیگری گفت: «اسرائیل در مقایسه با اندازه اش، اقتصاد بزرگی دارد و اقتصادش رو به رشد است و ما البته منافع زیادی با اسرائیل دارد و اگر صلح برقرار شود منافع زیادی بین اسرائیل و کشورهای شورای همکاری خلیج [فارس] و اردن و مصر وجود دارد.»
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #وهابیت #عربستان #سلمان #ولیعهد #اسرائیل #تعریف #داریم #زیادی #محمدبن #دارند #مقابله #منافع #هستیم #هیچکس #دردناک #تواند #گولدبرگ #نیستیم #نشریه #دیگری #پرسید #معتقدیم #همچنین #رابطه #جنبشی #چیست؟ #معتقدم #دانید #اقتصاد #تصمیمات #بگیریم #مجبوریم #منتقل #مشکلات #مقایسه #اندازه #سرزمین #خودشان #اسرائیلی #فلسطینی #بزرگی #باشند

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : محمدبن سلمان:در حال مقابله با ایران هستیم تا مشکلات به داخل تهران منتقل شود / مجبوریم تصمیمات دردناک بگیریم /هیچکس نمی تواند وهابیت را تعریف کند/ منافع زیادی با اسرائیل داریم / اسرائیل در مقایسه با اندازه اش، اقتصاد بزرگی دارد/ فلسطینی ها و اسرائیلی ها حق دارند که سرزمین خودشان را داشته باشند


X https://sport45.site/