تاریخ انتشار : سه شنبه 14 فروردین 1397 - ساعت : 07:48

کد مطلب: 235220 چاپ به اشتراگ گذاشتن

خبرسازي یار بهاری احمدی نژاد در نوروز /خبرهای ضدونقیض درباره اعتصاب غذای بقایی /انتقال بقایی به بیمارستان صحت دارد؟ /بقایی گفته قصد خودکشی ندارد و حالش خوب است /وصیت عجیبی که بقایی در زندان به همسرش کرد /درخواست تلگرامی و توئیتری احمدی نژاد از مردم

مازندمجلس: شرق نوشت: ياران «بهاري» در آغاز بهار هم خبرساز بودند. حميدرضا بقايي كه اواخر اسفندماه براي اجراي حكمش به اوين رفته بود، در تعطيلات نوروزي اعتصاب غذا كرد.

مازندمجلس:  وكيلش گفته بود او تهدید کرده است که تنها در صورت اعطای مرخصی و برگزاری دادگاه علنی از این اعتصاب دست می‌کشد. مهران عبدالله‌پور، وکیل حمید بقایی، در این زمینه مدعی است: دادستان تهران ذیل درخواست او نوشته که بقایی باید در زندان بماند و خودکشی در اسلام حرام است.
روز ۱۱ فروردین‌ به نقل از یک «منبع مطلع» نوشت: «بقایی طی دیروز و امروز غذای مفصلی خورده و ادامه اعتصاب غذای وی کذب محض است و حتی صبح امروز در زندان با زندانیان بگو و بخند داشته است».
اما ‌سایت و كانال تلگرامي دولت بهار نوشت كه حمید بقایی در تماسي، شکستن اعتصاب غذای خود در زندان را تکذیب کرده و گفته که از نظر روحی در شرایط «بسیار خوبی» به‌سر می‌برد و قصد «خودکشی» هم ندارد.
همسر حمید بقایی هم با اشاره به آخرين ملاقاتش با بقايي به دولت بهار گفته بود: «آقای حمید بقایی در این دیدار ضمن تأکید بر تداوم اعتصاب غذای کامل و خودداری از نوشیدن آب، شرط پایان‌دادن به این تصمیم را اعاده دادرسی در دادگاه علنی و ترخیص از زندان اعلام کرد و گفت که تحت هیچ شرایطی خودکشی نخواهد کرد. او ضمن ادای احترام به مقام شهدای والامقام، با اصرار بر اعتصاب غذای خشک وصیت کرده است، پیکرش در کنار شهدای ٣٠ تیر (قهرمانان مبارزه با استعمار رژیم سلطنتی انگلستان) به خاک سپرده شود».
اما اصغر جهانگیر، رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی، هم به اعتصاب غذاي بقايي واكنش نشان داد. به گزارش تسنيم، او ضمن ارائه توضیحاتی درخصوص اعتصاب غذای حمید بقایی که برای تحمل ۱۵ سال حبس در زندان اوین به‌سر می‌برد، گفت: «تمهیدات لازم را برای وی فراهم کردیم و مانند سایر زندانیان به پزشک دسترسی دارد. با وجود اینکه کسی تلاش می‌کند با نخوردن آب و غذا، شرایط بدی را برای خود فراهم کند، اما زندان در تلاش است این اتفاق نیفتد و از آن جلوگیری شود. حتی اگر فردی از نظر روحی و روانی دچار مشکل باشد و آب و غذا نخورد، ما به‌عنوان مجموعه زندان تلاش می‌کنیم فرد را از نظر روحی و روانی بازسازی و ارشاد و شرایط مناسبی را برای وی فراهم کنیم. اگر هم در این‌طور مواقع نیاز به حضور پزشک باشد، از پزشک استفاده می‌شود و در این ارتباط مشکلی وجود ندارد».
محمود احمدی‌نژاد هم در واکنشی در کانال  تلگرامي‌اش نوشت: «جناب آقای حمید بقایی، آن مرد پاک، مؤمن و قهرمان بزرگ مبارزه با بی‌عدالتی، پس از ١٨ روز ایستادگی تاریخی، ظاهرا در بیمارستان بستری شده است. امیدوارم به جسم نحیف او آسیبي جدی وارد نشده باشد. اینجانب از همه عزیزانی که با اعتکاف، روزه‌گرفتن و قرائت دعا و ذکر صلوات، از خدای مهربان آزادی همه زندانیان بی‌گناه را درخواست کردند صمیمانه تشکر می‌کنم و پیشنهاد می‌نمایم تا احقاق حقوق همه مردم و سلامتی و رهایی همه آزادی‌خواهان و عدالت‌طلبان به‌ویژه عزیزانمان آقایان مهندس مشایی و حمید بقایی، روزانه صد صلوات به امام عصر (عج) هدیه کنند. 
احمدی‌نژاد و اطرافیانش در حمایت از بقایی فراخوان بست‌نشيني هم دادند. رئيس سابق دولت، خودش براي بست‌نشيني به امامزاده صالح رفت. اين حركتي بود كه پيش از اين هم انجام داده بود. بار قبل در حرم عبدالعظيم بست نشسته بود، درحالي‌كه مشایي و بقايي نيز همراهش بودند. اين‌بار دو يار بهاري در زندان بودند و احمدي‌نژاد تنها بود.
احمدي‌نژاد علاوه‌بر آن بيانيه، چندين توييت هم منتشر كرد كه در هيچ‌كدام از آنها درخواستي از بقايي مبني‌بر شكستن اعتصاب نكرده‌ بود. در سلسله ‌توييت‌هاي احمدي‌نژاد آمده بود: «نذر سلامتی امام زمان و همه عدالت‌طلبان هدیه روزانه صد صلوات به امام عصر(عج) تا احقاق حقوق همه مردم، سلامتی و ‌رهایی همه عدالت‌طلبان و آزادی‌خواهان به‌ویژه عزیزانمان آقایان مهندس مشایی و حمید بقایی»، «عزيزان بهاری‌ام حميد و اسفنديار روز پدر بر شما كه مردبودن را معنا كرده و جانی دوباره بخشيديد، مبارک باد. روز پدر بر همه مردان بهاری و پدران پرتلاش و سربلند ايران عزيز مبارک باد». 
شايد از همين رو بود كه برخي اصولگرايان نوشتند كه احمدي‌نژاد به دنبال شهيدسازي از بقايي است. محمدحسن قدیری‌ابیانه، سفیر اسبق ایران در مکزیک و استرالیا، در یادداشتی با عنوان «برای این احمدی‌نژاد، بقایی خوب یک بقایی مرده است!» در کانال تلگرامی خود نوشت: «جسد بی‌جان بقایی، بیشتر از بقایی زنده، ولی رسوا و بی‌آبرو، به درد معرکه‌گیری‌های احمدی‌نژاد می‌خورد. بقایی گفته است که اگر احمدی‌نژاد بگوید بمیر، بدون سؤال خواهد مرد. اکنون بقایی ظاهرا در تلاش برای خودکشی است، اما یقین دارم که چشمان مضطربش به دهان احمدی‌نژاد است که آیا از تصمیمش مبنی بر وادارکردن بقایی به خودکشی منصرف خواهد شد و به او اجازه زنده‌ماندن خواهد داد یا اینکه نه، انتظار دارد بقایی این بازی جاهلانه را تا آخر به پایان برساند».عزت‌الله ضرغامی از معدود اصولگراياني بود كه  واكنش معتدل‌تري به حركت رئيس سابق دولت نشان داد و او را به صبر فراخواند. او در کانال تلگرامی‌اش نوشت: «از جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد درخواست می‌کنم تا از جناب آقای حمید بقایی بخواهد، به اعتصاب غذای خود پایان دهد. او به جز ایشان، از کس دیگری تمکین نمی‌کند. این اقدام، در آستانه ۱۳ رجب برای فرزندان و خانواده محترم ایشان ضروری است و موجب خوشحالی همه خواهد شد. صبر و گذر زمان، مؤثرترین کلید برای بازشدن قفل‌هاست».
توکلی هم در واکنش به نامه چندي پيش احمدی‌نژاد و ادعای اینکه دستگیری بقایی و مشایی فقط به‌دلیل انتقادات این دو از عملکرد قوه قضائیه بوده نه اتهامات مالی آنها، گفت: «امیرالمؤمنین می‌فرمایند: «کلمة الحق یراد به الباطل» یعنی کلمه حقی که از آن نتیجه باطل می‌گیرند؛ بنابراین آن شخصی که باید از این‌گونه حرف‌ها بزند قطعا ایشان نیست. چراکه آقای احمدی‌نژاد به مدت هشت سال تصدی تمامی امور اجرائی کشور را در دست داشت و متأسفانه بعضا لطماتی را به نظام وارد کرد که آثار آن همچنان باقی است. فردی که در مواجهه با قوانین تصویبی مجلس که مورد تأیید شورای نگهبان نیز قرار گرفته بود، روحیه استکباری داشت و می‌گفت که اگر قوانین مجلس را قبول نداشته باشم، اجرا نخواهم کرد، نباید به خود اجازه دهد که درباره کلماتی چون قانون و آزادی بیان صحبت کند». ٢٢ اسفند سال ٩٦ بود که دادستانی تهران اعلام کرد: «پس از تأیید حکم دادگاه بدوی حمید بقایی در دادگاه تجدیدنظر استان تهران و قطعیت آن و همچنین ابلاغ حکم صادره، مأمورین پلیس نسبت به دستگیری و معرفی محکوم‌علیه جهت اجرای حکم صادره از جمله ١٥ سال حبس و ٤٣ میلیارد تومان جزای نقدی اقدام کردند و به زندان معرفی شد». 
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #بقایی #اعتصاب #زندان #احمدی‌نژاد #خودکشی #بقايي #دادگاه #احمدي‌نژاد #درخواست #شرایط #امام #زندانیان #مشایی #صلوات #سلامتی #عدالت‌طلبان #فراهم #اینکه #تهران #تلگرامی #بیمارستان #کانال #ندارد #اعلام #مبارک #اجازه #درباره #بست‌نشيني #امروز #روزانه #پایان #اقدام #معرفی #احمدی #زنده #صادره #تأیید #دستگیری #قوانین #مهندس #عزیزانمان #بهاری #روانی #ظاهرا #گزارش #واكنش #شهدای #مبارزه #به‌سر #آزادی #به‌ویژه #می‌برد #نوشیدن #آزادی‌خواهان #می‌کنم #احقاق #آقایان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : خبرسازي یار بهاری احمدی نژاد در نوروز /خبرهای ضدونقیض درباره اعتصاب غذای بقایی /انتقال بقایی به بیمارستان صحت دارد؟ /بقایی گفته قصد خودکشی ندارد و حالش خوب است /وصیت عجیبی که بقایی در زندان به همسرش کرد /درخواست تلگرامی و توئیتری احمدی نژاد از مردم


X https://sport45.site/