تاریخ انتشار : سه شنبه 14 فروردین 1397 - ساعت : 09:30

کد مطلب: 235236 چاپ به اشتراگ گذاشتن

پیشنهاد وزیر دادگستری برای مدیریت چالش های ملی و بین المللی

مازندمجلس: سیدعلیرضا آوایی وزیر دادگستری با حضور در اجلاس بین المللی عدالت در مراکش از گفت وگو به عنوان راهکار مدیریت چالش های ملی و بین المللی سخن گفت.

مازندمجلس: وزیر دادگستری در نخستین اجلاس بین‌المللی عدالت در مراکش، ضمن تبیین مواضع کشورمان، برجام را یکی از نمونه‌های عینی و عملی مدیریت چالش‌های بین المللی از طریق گفت‌وگو برشمرد.
متن سخنرانی سیدعلیرضا آوایی در اجلاس بین‌المللی عدالت به این شرح است:
«بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای رئیسوزرای محترم دادگستری کشورهاخانم‌ها و آقایان
برای اینجانب موجب افتخار است که به نمایندگی از طرف جمهوری اسلامی ایران در این اجلاس با شکوه حضور دارم و لازم است از دعوت و میهمان نوازی گرم و صمیمانه برادر بزرگوارم جناب آقای محمد اوجار، وزیر محترم دادگستری مراکش تشکر و قدردانی و برای تحقق اهداف بلند این اجلاس آرزوی توفیق نمایم.
جناب آقای رئیس
شما نیک می دانید که پایه و اساس اسلام، بر صلح و سلم و سلام استوار است و ما در زندگی روزمره خود همواره به همنوعان خود سلام می کنیم و سلام یعنی صلح و دوستی و آرامش. مکتبی که اینچنین ابنای خود را پرورش می دهد اساساً رسالتی جز صلح و آرامش و نوع دوستی برای جامعه بشری ندارد و این است فراز بلند حیات طیبه ای که اسلام بر آن تأکید می نماید.
فلسفه وضع عدالت نیز چیزی جز برقراری صلح و امنیت در میان جوامع نیست و از این حیث باید برگزاری این اجلاس باشکوه را به فال نیک گرفت که در راستای اهداف بلند نظام های نوین قضائی که همانا برقراری صلح و عدالت است مقامات عالیه دستگاههای قضائی را گرد هم آورده است.
آقای رئیسفلسفه اعلامیه جهانی حقوق بشر و حقوق بشر اسلامی نیز در همین راستا قابل تفسیر و توجیه است که بشر برای هم زیستی مسالمت آمیز و پاسداشت کرامت انسانی اش به صلح و امنیت و عدالت نیازمند است که راه دستیابی به آن را باید در گفتگو جستجو کرد. این پیام روشن جمهوری اسلامی ایران در آغاز هزاره سوم بود که با تصویب سازمان ملل به گوش جهانیان رسید که دستیابی به صلح و امنیت و عدالت در سطح بین الملل با گفتگوی فرهنگها و تمدنها ممکن است و اکنون نیز بر این باوریم که با گفتگو می توان حساس ترین و مهم ترین چالش های ملی و بین المللی را مدیریت کرد که برجام یکی از نمونه های عینی و عملی آن است.
آقای رئیسوزرای محترم دادگستری و همکاران عزیز
امروز گسترش پدیده زشت و نامیمون تروریسم موجب ناامنی نظم و امنیت منطقه ای و بین المللی گردیده و ما را گریزی نیست که با همفکری و هم گرایی در قبال آن بایستیم و جامعه بشری را از شر آن برهانیم.
این گونه اجلاس‌ها زمینه همکاری و هماهنگی کشورها را فراهم می کند تا بتوانند با تبادل تجربه و بهره گیری از ظرفیت های موجود یکدیگر مسائل و مشکلات و چالشهای فراروی خود را مدیریت نمایند. لذا شایسته است با بهره گیری از این فرصت زمینه همکاری های حقوقی و قضایی دو جانبه و چند جانبه بین مقامات حاضر در اجلاس را فراهم و آینده بهتری را برای جوامع خود رقم بزنیم.
از توجه شما سپاسگزارم.»
براساس این گزارش، اجلاس بین المللی عدالت، با مشارکت هشتاد کشور طی سه روز در کشور مراکش و با موضوع «استقلال دستگاه قضایی با تاکید بر حقوق طرفین دعوا و احترام به قوانین دادگستری» برگزار می‌شود.

منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #عدالت #اجلاس #دادگستری #المللی #مدیریت #امنیت #محترم #اسلامی #مراکش #گفتگو #قضائی #مقامات #دستیابی #فراهم #جانبه #وزرا #قضایی #جوامع #همکاری #زمینه #دوستی #رئیسوزرای #گزارش #برجام #بین‌المللی #جمهوری #اهداف #جامعه #آرامش #اسلام #برقراری

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : پیشنهاد وزیر دادگستری برای مدیریت چالش های ملی و بین المللی


X https://sport45.site/