تاریخ انتشار : سه شنبه 14 فروردین 1397 - ساعت : 10:01

کد مطلب: 235244 چاپ به اشتراگ گذاشتن

هشدار واشنگتن‌پست درباره عواقب خروج آمریکا از توافق هسته ای: در صورت خروج ترامپ از برجام، ایران پیروز میدان خواهد بود /هیچ کدام از متحدان اروپایی با ترامپ همراهی نخواهند کرد /ترس اروپایی ها از بازگشت دوباره ایران به چرخه غنی سازی

مازندمجلس: روزنامه واشنگتن‌پست در یادداشتی به مسئله خروج احتمالی واشنگتن از توافق هسته‌ای ایران پرداخت و آن را موجب منزوی شدن آمریکا دانست.

مازندمجلس:
روزنامه واشنگتن پست در یادداشتی نوشت: کارشناسان آمریکایی مخالف توافق هسته ای ایران علی رغم انتقادات فراوان از این توافق، خروج ترامپ از برجام را به صلاح نمی دانند. توافق هسته ای ایران در قبال رفع تحریم های بین المللی محدودیت های بسیاری بر برنامه هسته ای این کشور اعمال کرد.
در ادامه این مطلب آمده است: وجود انتقادات فراوان علیه توافق هسته ای ایران به این معنی نیست که ترامپ باید در ماه مه از برجام خارج شود. اگر وی از این توافق کنار بکشد، تنها آمریکا است که از برجام خارج شده است و هیچ کدام از متحدان اروپایی با وی همراهی نخواهند کرد.
اما آلمان، فرانسه و انگلیس پیشتر اعلام کردند به منظور رفع نگرانی های ترامپ مجددا با ایران درخصوص مسائلی از قبیل برنامه موشکی و «نفوذ» گسترده این کشور در خاورمیانه مذاکره می کنند؛ اما اگر ترامپ از توافق هسته ای خارج شود، تمامی این تلاش ها نیز پایان خواهد یافت و همه چیز تمام خواهد شد. در واقع خروج از برجام آمریکا را منزوی خواهد کرد نه ایران را. کشورهای اروپایی به هیچ وجه تمایل ندارند توافق هسته ای به دست آمده با ایران را لغو کنند.
واشنگتن پست افزود: در حال حاضر تهران اعلام کرده است در صورت لغو توافق هسته ای قادر است به سرعت به مراحل غنی سازی اورانیوم باز گردد و بدون هیچ گونه محدودیتی برنامه های هسته ای خود را پیش ببرد. همین امر موجب شده است اروپایی ها تمام تلاش خود را برای حفظ توافق هسته ای به کار ببرند.
برخی کارشناسان آمریکایی معتقدند با اعمال تحریم های ثانویه علیه شرکت های اروپایی، می توان از معاملات این شرکت ها با تهران جلوگیری کرد. با این حال، تجربه نشان داده است اروپایی ها همواره در قبال اعمال چنین تحریم هایی از خود مقاومت نشان داده اند و با توجه به بدنامی ترامپ در میان مردم اروپا، کشورهای کمی تهدیدات واشنگتن را جدی خواهند گرفت.
در ادامه این مطلب آمده است: البته بسیاری از بانک ها و موسسات مالی اروپایی از بیم اعمال جریمه از سوی واشنگتن، با تهران معامله نمی کنند. در واقع این ترس در حال حاضر نیز وجود دارد و نیازی به خروج ترامپ از برجام نیست. افزون بر این، آمریکا به بهانه های مختلف از جمله حقوق بشر و تروریسم تحریم های شدیدی را علیه ایران اعمال کرده است و می تواند در آینده نیز به همین بهانه ها تحریم های جدیدی را به تصویب برساند.
در ادامه این یادداشت آمده است: ترامپ فکر می کند خروج وی از برجام نشان دهنده مواضع سرسختانه وی در قبال تهران خواهد بود. اما باید گفت چنین نیست. این اقدام، ایرانی ها را پیروز میدان معرفی خواهد کرد. تهران می داند واشنگتن در این خصوص تنها است و در واقع هیچ اهرم فشاری برای متوقف کردن نفوذ این کشور در منطقه خاورمیانه وجود ندارد.
در انتهای این مطلب ادعا شده است: شاید بهترین راه برای حل و فصل نواقص توافق هسته ای و تقویت قدرت بازدارندگی واشنگتن، عکس العمل نشان دادن به اقدامات ایران در منطقه خاورمیانه است. توافق هسته ای ایران برای حل و فصل مساله هسته ای این کشور زمان خریداری کرده است و اکنون هنگام خارج شدن از این توافق نیست.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #توافق #ترامپ #اروپایی #برجام #واشنگتن #تهران #تحریم #اعمال #آمریکا #ادامه #خاورمیانه #برنامه #منطقه #بهانه #اعلام #کشورهای #آمریکایی #متحدان #میدان #پیروز #همراهی #نخواهند #فراوان #انتقادات #کارشناسان #بسیاری

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : هشدار واشنگتن‌پست درباره عواقب خروج آمریکا از توافق هسته ای: در صورت خروج ترامپ از برجام، ایران پیروز میدان خواهد بود /هیچ کدام از متحدان اروپایی با ترامپ همراهی نخواهند کرد /ترس اروپایی ها از بازگشت دوباره ایران به چرخه غنی سازی


X https://sport45.site/