تاریخ انتشار : سه شنبه 14 فروردین 1397 - ساعت : 11:03

کد مطلب: 235257 چاپ به اشتراگ گذاشتن

ترکیه دستور بازداشت گولن به‌دلیل قتل سفیر روسیه را صادر کرد

مازندمجلس: یک روز پیش از سفر رئیس جمهور روسیه به آنکارا، ترکیه دستور بازداشت فتح الله گولن و هفت نفر دیگر را به اتهام ترور سفیر روسیه در ترکیه صادر کرده است.

مازندمجلس: روزنامه هابرترک روز دوشنبه اعلام کرده است که ترکیه یک روز قبل از سفر ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به آنکارا، دستور بازداشت فتح الله گولن منتقد ناراضی را به همراه هفت نفر دیگر صادر کرده است. این افراد متهم به دست داشتن در ترور سفیر روسیه در ترکیه هستند.
آندری کارلوف سفیر روسیه در ترکیه در دسامبر 2016 میلادی در حال سخنرانی در افتتاحیه یک نمایشگاه توسط یک مامور پلیس هدف گلوله قرار گرفت و کشته شد. این فرد مسلح در زمان شلیک گلوله به سوی سفیر روسیه "الله اکبر" سرداده و فریاد زده است "حلب را فراموش نکنید". این فرد مسلح بعدا با شلیک گلوله ماموران پلیس ترکیه از پای درآمده است.
پوتین امروز سه شنبه برای یک سفر دو روزه وارد آنکارا می شود و قرار است با رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و حسن روحانی رئیس جمهور اسلامی ایران دیدار کند. هر سه کشور تضمین کنندگان مذاکرات صلح آستانه هستند که در سراسر مناطق جنگ زده سوریه، مناطق کاهش تنش ایجاد کرده اند.
اردوغان گفته است که جنبش گولن عامل اصلی ترور سفیر روسیه بوده است. گولن این اتهام را رد کرده است. اردوغان همچنین گولن را عامل اصلی کودتای نظامی نافرجام 2016 میلادی ارزیابی کرده است.
گولن که از سال 1999 میلادی در آمریکا زندگی می کند، هرگونه دستور کودتای نظامی در ترکیه را رد کرده است.
روزنامه هابرترک نوشته است که مقام های قضایی تاکنون 7 نفر دیگر از جمله 3 مامور پلیس را در ارتباط با ترور سفیر روسیه بازداشت کرده اند.

منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #روسیه #ترکیه #اردوغان #جمهور #گلوله #بازداشت #میلادی #دستور #مناطق #نظامی #نکا #کودتای #آنکارا #روزنامه #هابرترک #پوتین #مامور

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : ترکیه دستور بازداشت گولن به‌دلیل قتل سفیر روسیه را صادر کرد


X https://sport45.site/