تاریخ انتشار : سه شنبه 14 فروردین 1397 - ساعت : 11:22

کد مطلب: 235261 چاپ به اشتراگ گذاشتن

تماس تلفنی شاه سعودی با «ترامپ» / ملک سلمان: مواضع عربستان درمورد تشکیل کشور فلسطینی به پایتختی قدس، ثابت است

مازندمجلس: «ملک سلمان» شب گذشته در تماس تلفنی با رئیس جمهور آمریکا ضمن تشکر از حسن استقبال صورت گرفته از هیأت اعزامی عربستان به این کشور به ریاست ولی‌عهد، درباره چند موضوع منطقه‌ای با وی گفت‌وگو کرد.

مازندمجلس:


«ملک سلمان» شب گذشته در تماس تلفنی با رئیس جمهور آمریکا ضمن تشکر از حسن استقبال صورت گرفته از هیأت اعزامی عربستان به این کشور به ریاست ولی‌عهد، درباره چند موضوع منطقه‌ای با وی گفت‌وگو کرد.
«سلمان» پادشاه عربستان سعودی، شب گذشته با «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، در تماسی تلفنی درباره چندین موضوع منطقه‌ای گفت‌وگو کرد.
به نوشته روزنامه سعودی «عکاظ»، شاه سعودی در ابتدای این گفت‌وگو از حسن استقبال صورت گرفته از هیأت عربستان به ریاست «بن سلمان» ولی‌عهد به آمریکا و دیدارهای مثمر ثمر او و امضای توافق‌نامه‌های مهم دوجانبه تقدیر کرد و این سفر را موفقیت‌آمیز توصیف کرد.
وی در ادامه درباره چند مسئله منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله تحولات اخیر در فلسطین با ترامپ گفت‌وگو و بر ضرورت تحرک روند صلح در خاورمیانه در چارچوب تلاش‌های بین‌المللی تاکید کرد و اظهار داشت که مواضع عربستان در قبال مسئله فلسطین و حقوق مشروع ملت آن در تشکیل یک کشور مستقل به پایتختی قدس، ثابت است.
ملک سلمان در ادامه از بیانیه کاخ سفید علیه انصارالله یمن که به ادعای او با حمایت ایران همچنان به تجاوز علیه عربستان ادامه می‌دهند، تقدیر و تاکید کرد که عربستان به دنبال ایجاد راهکار سیاسی برای بحران یمن و حمایت انسانی از یمنی‌ها است.
عکاظ در ادامه نوشت: در مقابل ترامپ نیز بر ضرورت مهار خطر ایران برای ثبات در منطقه تاکید کرد و از نقش عربستان در تحقق ثبات و تلاش‌های آن در این مسیر تقدیر کرد.
بر اساس این گزارش، دو طرف به تلاش‌های بین‌المللی هماهنگ برای نبرد با داعش در عراق و سوریه اشاره کردند و بر ملک سلمان بر ضرورت ایجاد یک راهکار برای بحران سوریه تاکید کرد.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #عربستان #سلمان #گفت‌وگو #تاکید #ادامه #سعودی #ترامپ #تلاش‌های #ضرورت #درباره #منطقه‌ای #تقدیر #تلفنی #آمریکا #بین‌المللی #فلسطین #حمایت #سوریه #بحران #راهکار #ایجاد #موضوع #گذشته #پایتختی #تشکیل #مواضع #استقبال #گرفته #گزارش #ولی‌عهد #ریاست #مسئله

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تماس تلفنی شاه سعودی با «ترامپ» / ملک سلمان: مواضع عربستان درمورد تشکیل کشور فلسطینی به پایتختی قدس، ثابت است


X https://sport45.site/