تاریخ انتشار : سه شنبه 14 فروردین 1397 - ساعت : 11:41

کد مطلب: 235263 چاپ به اشتراگ گذاشتن

آخرین مهلت دولت برای ارائه لایحه انتخابات

مازندمجلس: رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، آخرین مهلت مجلس به دولت برای ارائه لایحه قانون جامع انتخابات را اعلام کرد.

مازندمجلس: محمد جواد کولیوند رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی از تشکیل کارگروه‌های برای بررسی قانون انتخابات در این کمیسیون خبر داد و گفت: این کمیته از حدود 4 ماه پیش در کمیسیون شوراها تشکیل شده است.
وی با بیان اینکه برای هر انتخابات یعنی، انتخابات شوراهای شهر و روستا، مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری کارگروه‌های جداگانه‌ای در کمیسیون شوراها تشکیل شده است، ادامه داد: در چند ماه گذشته قرار بر این بود که دولت لایحه جامع قانون انتخابات را به مجلس ارائه کند که تاکنون این اتفاق نیفتاده از همین‌رو نمایندگان تصمیم گرفتند برای برطرف کردن خلاءهای که در قانون وجود دارد طرح‌های آماده و آنها را بررسی کنند.
بلاتکلیفی قانون جامع انتخابات در دولت
نماینده مردم کرج و آسارا درمجلس با اعلام اینکه تاکنون در جریان بررسی‌ها مشکلات قانون انتخابات مجلس احصاء و طرح موجود در این زمینه را نهایی کرده‌ایم، افزود: بخش‌های در این قانون از جمله تشکیل هیئت‌های اجرایی، نحوه تبلیغات و  هزینه‌های انتخاباتی دچار مشکلاتی بود که در طرح مذکور این موارد اصلاح شد.
رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس تصریح کرد: البته در روند بررسی قانون انتخابات نمایندگانی از شورای نگهبان، وزارت کشور،  مرکز پژوهش‌ها و معاونت قوانین مجلس نیز حضور داشتند.
کولیوند خاطرنشان کرد: اگر دولت لایحه‌ قانون جامع انتخابات را تا آخر فروردین به مجلس ارائه نکند کمیسیون شوراها طرح‌های را که نهایی کرده را برای بررسی به صحن علنی پارلمان ارجاع می‌دهد.منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #انتخابات #مجلس #قانون #کمیسیون #شوراها #بررسی #تشکیل #شورای #ارائه #طرح‌های #نهایی #لایحه #مجلس شورای اسلامی #تاکنون #کولیوند #اسلامی #کارگروه‌های #داخلی #اینکه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : آخرین مهلت دولت برای ارائه لایحه انتخابات


X https://sport45.site/