تاریخ انتشار : سه شنبه 14 فروردین 1397 - ساعت : 11:56

کد مطلب: 235268 چاپ به اشتراگ گذاشتن

اظهار تردید «جان بولتون» درباره موفقیت مذاکره با کره شمالی/ مشاور جدید امنیت ملی آمریکا به شدت نسبت به کره شمالی بدبین است/ بولتون مذاکرات را ترفندی برای خرید زمان می داند

مازندمجلس: یکی از سناتورهای ایالات متحده اعلام کرد که مشاور تازه انتخاب شده امنیت ملی دولت دونالد ترامپ، درباره موفقیت مذاکره آمریکا با کره شمالی اظهار تردید کرده است.

مازندمجلس:
به گزارش نامه نیوز به نقل از یورو نیوز، «لیندسی گراهام» سناتور جمهوریخواه ایالت کارولینای جنوبی اعلام کرده که جان بولتون مشاور جدید امنیت ملی آمریکا به شدت نسبت به کره شمالی بدبین است.
او افزود: چند شب قبل با جان بولتون شام خوردیم. ترس اصلی او این است که آنها (کره شمالی) در پی خرید زمان باشند. او این مذاکرات را ترفندی برای خرید زمان می داند.
جان بولتون در شرایطی به پست مهم مشاور امنیت ملی آمریکا انتخاب شده است که فرصت دیپلماتیک نادری برای کنترل برنامه اتمی کره شمالی فراهم شده است.
دونالد ترامپ از پیشنهاد کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی برای مذاکره مستقیم میان دو رهبر استقبال کرده است، حرکتی بی سابقه که امیدها برای حل مسالمت‌آمیز تنش در شبه جزیره کره را افزایش داده است.
رهبر کره شمالی گفته است که وی به خلع سلاح هسته ای کشورش متعهد است، با این حال ایالات متحده و متحدانش اطمینان چندانی به صداقت کره شمالی برای رسیدن به راه حل مسالمت آمیز ندارند.
در شرایطی که فرصت بی نظیری برای مذاکره مستقیم ایالات متحده آمریکا و کره شمالی ایجاد شده، انتخاب جان بولتون، حامیان مداخله نظامی را در دولت ترامپ قدرتمند تر کرده است.
بولتون که در دولت جرج بوش از هواداران حمله نظامی آمریکا به عراق بود از حملات پیشگیرانه به ایران و کره شمالی حمایت کرده است. او اخیرا هشدار داده بود که تلاش های دیپلماتیک برای کنترل رفتارهای پرخاشگرانه کره شمالی بی فایده است.
با این حال مشخص نیست که آیا پیشنهاد غافلگیرکننده رهبر کره شمالی برای مذاکره مستقیم با ایالات متحده آمریکا نتیجه مذاکرات طولانی مخفی میان دو طرف است یا خیر.
پیش از این اخباری درباره مذاکرات اتحادیه اروپا به کره شمالی از سوی منابع روس منتشر شده بود. راشاتودی خبر داده بود که مذاکرات میان دو طرف بمدت ۳ سال ادامه داشته است.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #شمالی #بولتون #آمریکا #مذاکرات #مذاکره #مستقیم #ایالات #متحده #مشاور #امنیت #پیشنهاد #نظامی #ترامپ #ترفندی #درباره #بدبین #شرایطی #دیپلماتیک #کنترل

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : اظهار تردید «جان بولتون» درباره موفقیت مذاکره با کره شمالی/ مشاور جدید امنیت ملی آمریکا به شدت نسبت به کره شمالی بدبین است/ بولتون مذاکرات را ترفندی برای خرید زمان می داند


X https://sport45.site/